рус   укр

Соц мережі

У Хмельницькому за шахрайство затримали адвоката та експравоохоронця

У Хмельницькому за шахрайство затримали адвоката та експравоохоронця

Повідомлено про підозру колишньому правоохоронцю та діючому адвокату у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон та шахрайстві (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 190 КК). Правоохоронця також підозрюють у підробленні офіційних документів (ч. 3 ст. 358 КК). Про це повідомляють ДБР та Офіс генпрокурора.

За даними слідства, до адвоката звернулись двоє чоловіків, які хотіли залишити країну у період воєнного стану. Він обіцяв посприяти у виготовленні документів, що дозволяють виїзд за кордон під виглядом волонтерів, начебто для ввезення гуманітарної допомоги для ЗСУ. За це отримав 1,5 тис. євро завдатку.

У подальшому з «клієнтами» зв’язувався правоохоронець. Він отримував персональні дані для виготовлення довідок, а згодом надавав готові документи. Послуги «слуг закону» вартували 8 тис. євро.

Також підозрювані шахрайськими методами надурили жінку на 20 тис. доларів. Вони обіцяли вирішити питання щодо «президентського помилування» її ув’язненому сину.

Мова йде про чоловіка, який на початку серпня 2021 року спричинив смертельну ДТП поблизу села Веселівка Хмельницького району. Суд присудив винуватцю вісім років позбавлення волі.

Правоохоронець знав батьків засудженого та запропонував їм звернутися до адвоката, який, начебто, мав посприяти у вирішенні питання щодо помилування.

Коли мати звернулася до правника, він запевнив, що за 20 тис. доларів знайде підстави та методи впливу, аби засуджений опинився на волі.

Проте після передачі коштів ніяких дій щодо оформлення документів про помилування вчинено не було. Крім того, договорів про надання юридичних послуг сторони не укладали.

“Антикорупційна правда”