рус   укр

Соц мережі

Не менше 54 нардепів отримали підозри у скоєнні злочинів

Не менше 54 нардепів отримали підозри у скоєнні злочинів

Щонайменше 54 народні депутати Верховної Ради IX скликання отримали підозри у скоєнні кримінальних злочинів. Дані про це з відкритих джерел зібрав рух Чесно.

“Щонайменше 54 депутати Верховної Ради IX скликання отримали підозри у кримінальних злочинах. Такими є дані лише від НАБУ. Фактично це кожен восьмий обранець. Водночас ДБР розслідує справи щодо 19 нардепів, яким було повідомлено про підозру. І це не враховуючи проваджень СБУ, Офісу генпрокурора та інших правоохоронних органів”, – ідеться в повідомленні.

Повідомляється, що точна кількість і прізвища нардепів, яких підозрювали у вчиненні кримінальних правопорушень,  невідомі, оскільки ім’я особи, підозрюваної у скоєнні злочину, не може бути оприлюднене до вироку суду.

Рух ЧЕСНО зібрав із відкритих джерел інформацію про 42 нардепів, щодо яких є підозри у кримінальних правопорушеннях від початку роботи Верховної Ради IX скликання. Серед них представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім Голосу. Найбільше підозр отримали депутати від Слуги народу та нині забороненої ОПЗЖ, – йдеться далі в повідомленні.

За даними, зібраними рухом Чесно, 12 нардепів IX скликання мають підозри у злочинах проти нацбезпеки. Найбільше серед них представників забороненої проросійської партії ОПЗЖ, але є двоє і від Слуги народу, а також самовисуванець Андрій Деркач.

Зазначається, що всі 12 перелічених депутатів мають підозри в держзраді, а дехто одночасно підозрюється у посяганні на територіальну цілісність України, колабораціонізмі та намірах повалення влади.

Вісім імовірних зрадників уже втратили депутатські мандати, а п’ятеро ще й позбавлені українського громадянства. Але Нестор Шуфрич, Олександр Пономарьов та Олександр Дубінський залишаються чинними нардепами, незважаючи на підозру й перебування в СІЗО.

Повідомляється також, що п’ятий президент і лідер партії ЄС Петро Порошенко отримав підозру в державній зраді і сприянні діяльності терористичної організації у справі щодо постачання вугілля з окупованого Донбасу.

“До слова, у 2021-му суд зобов’язав ДБР відкрити справу про можливу держзраду чинного президента Володимира Зеленського через “справу вагнерівців”. Однак у цьому матеріалі йдеться лише про нардепів Верховної Ради України”, – зазначено в повідомленні.

“Антикорупційна правда”