рус   укр

Соц мережі

Посадовців Бучанської міськради перевіряють через розкрадання коштів при відновленні міста

Посадовців Бучанської міськради перевіряють через розкрадання коштів при відновленні міста

Посадовців Бучанської міської ради Київської області перевіряють через розкрадання коштів при відновленні міста після російського вторгнення. Про це стало відомо з кримінальної справи за ст. 191 КК.

Інформація потрапила до поліції від головного управління СБУ. Службові особи Бучанської міської ради з вересня по грудень 2022 здійснювали закупівлю робіт по ремонту та відновленню пошкоджених в наслідок збройної агресії рф житлових будинків в рамках договорів на загальну суму понад 100 млн гривень, які станом на січень 2023 оплачені на 90 %.

Договори укладені з ТОВ «Нідком» (частку у цій фірмі раніше мала невістка першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника) на загальну суму понад 60 млн гривень. Для заволодіння бюджетними коштами керівником  фірми Максимом Лазаренко з відома службових осіб  міської ради та департаменту регіонального розвитку Київської ОВА до актів приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2В вносились не правдиві дані щодо вартості та обсягів проведених робіт, різниця між документальною та фактичною вартістю переводилась в готівку шляхом проведення безтоварних операцій (без фактичного постачання товарів) з підконтрольними ФОП або шляхом завищення вартості та обсягів придбання у таких ФОПів будівельних матеріалів та підрядних робіт.

Також кошти йшли київському ТОВ «Тайм Інжиніринг»Дмитра Данілова та  ТОВ «Рімкі» з Луцька (власник та директор Павло Арсенюк).

З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема виявлення розбіжностей між документально відображеними та фактично виконаними будівельними роботами, поліція буде проводити огляди відремонтованих будинків.

“Антикорупційна правда”