рус   укр

Соцсети

Мені невідомі випадки відправлення на фронт дітей нардепів, — спікер ВР Стефанчук

Мені невідомі випадки відправлення на фронт дітей нардепів, - речник ВР Стефанчук

За словами Руслана Стефанчука, з початку повномасштабного вторгнення Росії на війну вирушили лише два народні депутати. Парламентарі встигають «ефективно працювати» на фронті і при цьому не пропускають пленарні засідання та комітети Верховної Ради.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну на фронт вирушили лише два народні депутати. Про це у вівторок, 31 січня, повідомив речник Верховної Ради України Руслан Стефанчук в ефірі національного телемарафону.

«Як мінімум, є двоє народних депутатів, які воюють на передовій — це Костенко та Лозинський. Вони фактично з першого дня пішли на фронт і дуже ефективно працюють і на фронті, і працюють у Верховній Раді України. Вони беруть участь у засіданнях як комітети, так і Верховної Ради», — розповів Стефанчук.

За словами речника парламенту, йдеться про перший заступник голови комітету ВР з питань організації державної влади Романа Лозинського, який за сумісництвом є матросом Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

Нардеп Роман Лозінський на фронті

Другий нардеп, про якого говорив Стефанчук, — це Роман Костенко, секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, який також є полковником СБУ. У 2022 році він брав участь в обороні Миколаєва, а також у звільненні Снігурівки. З 2014 по 2019 Костенко брав участь в АТО/ООС, входить до числа «кіборгів» — захисників Донецького аеропорту.

Нардеп Роман Костенко в оточенні товаришів по службі

При цьому Стефанчук додав, що не знає випадків, коли на фронт вирушали діти народних депутатів. Спікер ВР пов’язує це із «молодим» складом парламенту.

«Що стосується дітей [нардепів], мені про таких не відомо. Напевно, в тому числі тому, що у нас достатньо молодий склад Верховної Ради. У когось ще просто немає дітей, у когось вони маленькі. Що стосується старшого покоління». , я про такі випадки не знаю», — додав Стефанчук.

«Антикорупцыйна правда»