рус   укр

Соцсети

Закупівлю зброї для України довірили корупціонеру Олександру Лієву, який закликав «почути Крим» і хотів допомагати окупантам

Закупівлі зброї для України довірили корупціонеру Олександру Лієву, який закликав «почути Крим» і хотів допомагати окупантам

З літа 2022 року міністр оборони Олексій Резніков призначений т.в.о. керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони України Олександра Лієва. Який відомий тим, що блокував доступ ЗСУ до наших маяків, закликав “почути Крим”, підтримував “референдум”, а відтак і окупацію півострову.

Про це повідомляє громадський активіст, відомий своєю антикорупційною діяльністю, Віталій Шабунін.

Семе від Лієва сьогодні залежить, у кого, за скільки і яку зброю та військову техніку купує Україна. Також у нього є вся інформацію про іноземні комплектуючі, графік проплат за контрактами, місця розташування виробництв в Україні і терміни поставок.

Департамент Лієва здійснює багатомільярдні контракти попри казки Резнікова, що зброю закуповує новостворена агенція з оборонних закупівель за стандартами НАТО, пише Шабунін.

Окрім того, Лієв від імені Міноборони співпрацює з міжнародними партнерами по оснащенню ЗСУ сучасною зброєю.

Пан Шабунін уточнює, що Олександр Лієв, якого в період війни з росією Резніков поставив на посаду головного відповідального за закупівлі зброї, — уродженець м. Ухта Республіки Комі рф, колишній міністр курортів та туризму АР Крим часів Януковича, нагороджений в 2013 році орденом  «святой Анни Трєтьєй Стєпєні від Глави російського Імпєраторського Дома Государині Вєлікой Княгіні Марії Владіміровни».

“Служу Отечеству!”, — написав у соцмережах міністр АР Крим Лієв.

5 березня 2014 році, за часів окупації Криму росією, Олександр Лієв в інтерв’ю Громадському закликає Київ “почути Крим” і “легалізувати референдум” та його статус.

“Вибор между западом і востоком – конечно ми мєнтально рускіє”, – зізнається Лієв, а потім вільно йде в приміщення уряду Криму, який на той час вже контролювався російськими військовими.

У січні 2006 року Лієв координував виставлення пікетів та блокпостів біля маяків, які за розподілом Чорноморського флоту CРCР мали відійти Україні, але незаконно утримувалися флотом рф. Проросійські активісти протидіяли українським військовим морякам, які намагалися увійти на територію маяків у Великій Ялті, Феодосії і поблизу Генічеська.

Ну і якщо вам раптом мало російського треку закупівельника Міноборони, то в нього щей корупційних хвостів вистачає.

Більше як про ці хвости так і про російську приналежність Лієва розписали тут.

Чи знав Резніков про російсько/корупційні хвости людини, яку з літа призначив головним із закупівель зброї для України? Не міг не знати – ця інформація елементарно гуглиться.

Висновок з цієї історії має бути виключно кадровими. І стосуватися цей висновок має міністра безпосередньо, резюмує Шабунін.

«Антикорупційна правда»