рус   укр

Соцсети

Родина голови окупаційної адміністрації Запорізької області Євгена Балицького веде бізнес в Україні

Родина голови окупаційної адміністрації Запорізької області Євгена Балицького веде бізнес в Україні

Родина екснардепа та голови окупаційної адміністрації Запорізької області Євгена Балицького веде бізнес в Україні. Про це стало відомо з досьє, зібраного OSINT-розслідувачами з Molfar.

Після призначення окупантами у червні 2022 року, першим вчинком Балицького було розпорядження про анулювання кредитних боргів громадян перед українськими банками.Сім’я зраднкиа практикує умисне банкрутство підприємств, щоб уникнути сплати боргів за кредитами – юридичні особи сім’ї є відповідачами у низці судових справ щодо несплати податків та заборгованості за договорами.  У період з 1993 по 2018 Балицьким і його родиною було засновано 19 юросіб, 11 з яких припинили діяльність через процедуру банкрутства (7 юросіб), чи спрощену процедуру припинення діяльності (4 юрособи) — ТОВ «Запорізький Пивоварний Завод №1», ВАТ «Мелітопольський Завод «Автогідроагрегат», ТОВ «Мелітопольський автогідроагрегат» и т.п.

У 2014 та 2015  роках Балицький некоректно декларував активи сім’ї, забувши згадати у декларації доходи від спільного бізнесу старшого сина та купівлю дружиною п’яти літаків Cessna Model 172 RG 1980-1982 років випуску загальною вартістю від 200 до 500 тис. доларів, які родина не могла собі дозволити згідно з задекларованими доходами. У декларації за 2014 не вказав дохід від підприємницької діяльності ТОВ «Лігіон», 50% якої на 2014 належало Балицькому Олександру.

У 2018 дружині Балицького, вдалося «відмити» 30 млн гривень під приводом того, що це був подарунок їй від покійного брата чоловіка. Через місяць цю ж схему, але вже на 20 млн гривень спробував втілити сам Балицький, проте цього разу рішення суду скасували через оскарження податкової.

У серпні цього року СБУ повідомила про розслідування кримінальної справи відносно Балицького за підозрою в колабораційній діяльності, пособництві державі-агресору та порушенні законів та звичаїв війни. Було встановлено, що він причетний до незаконного вивезення 650 тис. тон українського зерна вартістю понад 200 млн доларів з тимчасово окупованих територій півдня. Зокрема, Балицький видав розпорядження, на підставі відбулася незаконна передача майна 7  агропромислових комплексів та зернових терміналів на території Запорізької області псевдопідприємству «Державний зерновий оператор». Тоді ж СБУ повідомила про накладення арешту на майно та корпоративні права, які належать Балицькому та його сім’ї, на загальну суму понад 149 млн гривень, у складі цього майна окремо вказані чотире повітряних судна малої авіації, які знаходяться в Київській області.

«Антикорупційна правда»