рус   укр

Соцсети

У Києві ліквідували кол-центри, де працювали міжнародні шахраї

У Києві ліквідували кол-центри, де працювали міжнародні шахраї

На території Києва у рамках координації з Європолом виявлено незаконну діяльність кол-центрів масштабного інвестиційного шахрайства. Як повідомляє Офіс генпрокурора, кількість потерпілих обчислюється сотнями тисяч.

Підозрювані належать до організованої міжнародної злочинної групи, яка причетна до інвестиційного шахрайства з використанням криптовалют. Для цього створювалися десятки кол-центрів у кількох країнах та сотні онлайн-платформ.  Підозрювані представлялися брокерами, які допомагатимуть інвесторам заробити великі гроші з невеликими вкладеннями. Вони обманювали потерпілих, завойовували їх довіру в Інтернеті та створювали кол-центри. В подальшому потерпілі інвестували кошти через веб-платформи, контрольовані злочинною організацією, та втрачали великі суми грошей.

За даними розслідування, сотні тисяч інвесторів по всьому світу потерпіли від шахрайства. Збитки оцінюють у 200 млн євро на рік. Розслідування кібершахрайства почалося у 2020 році, зокрема і в Україні.

В рамках розслідування було проведено обшуки в кол-центрах та за місцями проживання фігурантів. Підозрюваних, які перебували у державах Європи затримано. Крім того, вилучено значну кількість комп’ютерної техніки за допомогою якої здійснювалась протиправна діяльність.

 «Антикорупційна правда»