рус   укр

Соцсети

У Могилів-Подільському прикордонника засудили за корупцію

У Могилів-Подільському прикордонника засудили за корупцію

Сержанта Могилів-Подільського прикордонного загону Віталія Пахненка визнали винним у зловживанні впливом. Про це стало відомо з вироку місцевого суду  Вінницької області за  ч.2 ст.369-2 КК.

Обвинувачений працював старшим розвідником — водієм офіцера відділу організації оперативно-розшукової діяльності.

У червні минулого року прикордонник, займаючись продажем автомобіля, зустрівся із раніше незнайомим чоловіком. Під час розмови дізнався, що чоловік має намір перетнути державний кордон, хоч і в умовах воєнного стану не має для цього законних підстав. Тоді ж сержант запропонував співрозмовник вплинути на старшого лейтенанта свого загону.

Прикордонник за 10,5 тис. доларів пропонував створити сприятливі умови для перетину кордону поза межами пункту пропуску до Республіки Молдова через річку Дністер з можливістю подальшої легалізації там.

Почувши це, громадянин того ж дня звернувся до правоохоронних органів із письмовою заявою і був залучений до конфіденційного співробітництва й надалі діяв під їх контролем.

У липні сержант повідомив, що зараз треба дати першу частину хабаря, а решту суми вже після перетину кордону. Неподалік була дружина заявника, яка одразу передала чоловікові цю суму, а він, своєю чергою, вручив гроші прикордоннику. Далі правоохоронці провели затримання і хабар вилучили.

Чоловіку висунули підозру за ч.3 ст.368 КК. Проте у суді йому змінили підозру на ч.2 ст.369-2 КК.

У судовому засіданні обвинувачений усі ці обставини підтвердив. Сказав про щире каяття.

Суд обмежився допитом обвинуваченого, відмовившись від вивчення більшості тих доказів, які стосувалися обставин справи, що ніким не оспорювалися.

Суд погодився із позицією сторін у дебатах щодо покарання у вигляді штрафу на  93,5 тис. гривень. Також засуджений повинен відшкодувати 3,7 тис. гривень на залучення експерта.

«Антикорупційна правда»