рус   укр

Соцсети

Влада припинила діяльність тютюнової фабрики United Tobacco

Влада припинила діяльність тютюнової фабрики United Tobacco

У Жовтих Водах Дніпропетровської області припинили «напівлегальну» діяльність тютюнової фабрики United Tobacco (ТОВ «Юнайтед Тобако»).  Про це повідомив голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев у Telegram.

Підприємство лише за час війни не сплатило до державного бюджету понад 5 млрд гривень акцизного податку. Це стало зрозуміло після двохмісячних обшуків на фабриці, упродовж яких шахраї намагалися затягнути дії слідчих та домовитись з правоохоронцями.

З 2015 року фабрика стала символом української корупції, насичуючи ринок безакцизним тютюном під мовчазну згоду всіх правоохоронців, «осліплих» до роботи надпотужного підприємства.

За результатами роботи остаточно демонтували сім надсучасних ліній з виробництва сигарет остаточно демонтовано. Ще дві, завезені в Україну, але невстановлені наразі шукають та також вилучать.

Державна фіскальна служба з 5 серпня розпочала санкціоновані обшуки на території тютюнової компанії United Tobacco: у службі казали, що шукають докази виготовлення контрафакту, а у компанії – що це рейдерське захоплення.

Частка нелегальних тютюнових виробів на українському ринку в серпні досягла 21,9%, що на 5% більше за середньозважений показник минулого року, через це державний бюджет недоотримав понад 20 мільярдів гривень.

«Юнайтед табако» засноване в 2016 році. Нині власником фірми є «Сентротрейд лімітед» (Маршалові острови), бенефіціаром якої вказана мешканка Жовтих Вод Олена Бойко. Вона була бізнес-партнеркою екс-директора «СхідГЗК» Сергія Дробота, а за часів керування «СхідГЗК» Русланом Журилом постачала на підприємство сталь. Брат Журила – Микола Журило, був вказаний заступником директора «Юнайтед Табако».

«Антикорупційна правда»