рус   укр

Соц мережі

У Івано-Франківську благодійників засудили за продаж автівок для ЗСУ

У Івано-Франківську благодійників засудили за продаж автівок для ЗСУ

У Івано-Франківську співзасновника БО «Міжнародний благодійний фонд «Медична фундація» Богдана Лущака та його волонтера Андрія Кукулу засудили за продаж автівок для ЗСУ. Про це стало відомо із вироку місцевого суду за ч.3 ст. 201-2 КК.

У липні 2022 року один з громадян вирішив за власні грошові кошти купувати транспортні засоби для потреб Збройних сил України. Із цією метою, останній звернувся до волонтера із пропозицією допомагати Збройним силам України шляхом підшукання, купівлі та подальшої передачі різного роду транспортних засобів на потреби військовим.

Чоловік , знайшовши на одній із площадок з продажу автомобілів у Республіці Польща Mitsubishi Pajero  та узгодивши купівлю вказаного автомобіля, останні вирішили передати його в якості гуманітарної допомоги для проведення бойових дій ЗСУ.

У подальшому, до чоловіка звернулись волонтери з БФ «Медична фундація». Будучи переконаним у добросовісності намірів представників щодо передачі вказаного транспортного засобу на потреби Збройних сил України, покупець погодився на вказану пропозицію, після чого, за допомогою соціальної мережі WhatsApp, надіслав фотознімки документації щодо вказаного автомобіля з метою підготування відповідних документів для безперешкодного ввезення. Однак його ввезли та продали за 5,5 тис. євро.

Благодійники у серпні, перебуваючи у Республіці Польща, домовилися із громадською організацією «Стей Сейф УА» про передачу Mersedes-Benz Ambulance (2009) для ЗСУ. Це авто шахраї продали за 7,2 тис. євро.

Внаслідок здійснення протиправної діяльності щодо продажу товарів гуманітарної допомоги, чоловіки отримали прибуток на загальну суму 466 тис. гривень.

Лущак та Кукула у суді вину визнали повністю та просили їх суворо не карати. Першого засудили на 2,5 року  обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади та займатися діяльністю пов’язаною з обігом, використанням і розпорядженням гуманітарною допомогою на строк 3 (три) роки, з конфіскацією майна.

Строк відбування покарання  обчислювати з моменту його фактичного затримання, а саме 25 серпня 2022 року з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні обмеження волі.

Другий волонтер отримав один рік і чотири місяці позбавлення волі з конфіскацією майна. Йому також врахували термін попереднього ув’язнення.

“Антикорупційна правда”