рус   укр

Соц мережі

У судді Верховного Суду Жанни Єленіної знайшли 50 тисяч доларів хабаря

У судді Верховного Суду Жанни Єленіної знайшли 50 тисяч доларів хабаря

НАБУ провело обшук у квартирі судді Великої палати Верховного суду Жанни Єленіної, в якої віднайшли 177,75 тис. доларів і 10 тис. євро готівкою. Як повідомляється в ухвалі  апеляції ВАКС, 50 тис. доларів з цієї суми ідентифіковані як частина неправомірної вигоди, котру отримав ексголова Верховного суду Князєв.

ВАКС наклав арешт лише на ці 50 тис. дол, оскільки саме вони підпадають під ознаки речового доказу. Органом досудового розслідування не встановлено місцезнаходження та не відшукано всієї суми неправомірної вигоди у даному кримінальному провадженні.

Також 16 травня детективи НАБУ проводили обшуки у суддів Ірини Григор’євої і Сергія Стороженка. Останнього відправили у відставку після подачі ним заяви ще 8 червня. Наразі невідомо, що саме віднайшли і вилучили детективи під час цих обшуків, оскільки рішення ВАКС засекречене, а апеляційний розгляд ще не відбувся.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,6 млн доларів.

“Антикорупційна правда”