рус   укр

Соц мережі

В Одесі волонтера засудили за привласнення півмільйона гривень пожертв

В Одесі волонтера засудили за привласнення півмільйона гривень пожертв

В Одесі волонтера Ярослава Ліщенка засудили за привласнення півмільйона гривень, які мешканці зібрали для закупівлю води для Миколаєва.  Про це стало відомо із вироку Київського райсуду за ч.3 ст.201-2 КК.

Ліщенко, який народився в місті Коростень Житомирської області, 6 квітня 2022 року, перебуваючи за місцем свого фактичного проживання, створив публічний канал у Telegram. В ньому він розмістив оголошення про збір благодійних пожертв на придбання питної води для жителів міста Миколаєва, турнікетів, тепловізорів та оптичних прицілів для військовослужбовців ЗСУ та вказав реквізити банківських рахунків відкритих на своє ім’я у «ПриватБанк» та «Універсал Банк» з метою збору цільової адресної безоплатної допомоги в грошовій формі.

Використовуючи канал, Ліщенко з квітня по серпень отримав 500,3 тис. гривень. Грошима він розпорядився на власний розсуд. Чоловіку висунули підозру за ч.3 ст.201-2 КК.

Шахрай уклав із прокурором угоду про визнання винуватості. Його засудили до п’яти років позбавлення волі, але звільнили від покарання з випробуванням в один рік.

“Антикорупційна правда”