рус   укр

Соц мережі

У Києві хакери заволоділи коштами вкладників банків-банкрутів на 11 млн грн

У Києві хакери заволоділи коштами вкладників банків-банкрутів на 11 млн грн

Кіберфахівці Служби безпеки нейтралізували у Києві злочинну організацію, яка крала гроші з банківських рахунків українців. Затримано 12 учасників угруповання, повідомляє СБУ у вівторок, 4 липня.

Задокументовано, що лише в одному з епізодів вони вкрали понад 10 млн гривень з депозитного рахунку столичного нотаріуса. Ці гроші належали Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та призначались для виплат потерпілим вкладникам ліквідованих банків.

За даними слідства, зловмисники створили шкідливе програмне забезпечення, яке давало їм доступ до електронних кабінетів вкладників одного з київських банків.

Шукати потенційних “жертв” допомагали спільники, які працювали в різних фінустановах Києва. Через них фігуранти отримували персональні дані мешканців столиці, що відкривали депозитні рахунки у банку.

Потім кіберзлочинці надсилали фішингове повідомлення на електронну пошту вкладника, яке маскували під “оновлення послуги банкінгу” від адміністрації фінустанови. Таким чином зловмисники отримували логін та пароль для управління рахунками і переводили з них гроші на банківські картки, що були оформлені на підставних осіб.

Крім того, у ході розслідування співробітники СБУ виявили за місцями проживання фігурантів приховані нарколабораторії з вирощування оптових партій канабісу. Готову “продукцію” вони реалізовували через власні зв’язки серед наркодилерів.

Під час обшуків в офісних приміщеннях та помешканнях фігурантів було виявлено комп’ютерну техніку, банківські картки та сімкарти мобільних операторів із доказами незаконної діяльності, а також оптову партію канабісу на майже 8 млн гривень.

Наразі всім затриманим повідомлено про підозру. Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років ув’язнення.

       

“Антикорупційна правда”