рус   укр

Соц мережі

В «Укренерго» використовували іноземних підрядників у якості «прокладок» для корупції

В «Укренерго» використовували іноземних підрядників у якості «прокладок» для корупції

НЕК «Укренерго» за кошти, отримані від міжнародних фінансових організацій, уклала контракти з низкою іноземних фірм, після цього зазначені роботи виконали українські субпідрядники. Таким чином збиток склав 666,4 млн гривень. Про це йдеться в результатах аудиту компанії, який провела Державна аудиторська служба.

Так, за рахунок грошей від міжнародних партнерів «Укренерго» уклало контракти з підрядниками – представництвом іспанської Instalaciones Inabensa S.A., представництвом азербайджанської Azenco ASC та українськими ТОВ «Хорос» та Корпорацією виробничих та комерційних підприємств «Союз», які мали виконати низку будівельних робіт з постачанням обладнання.

Фактично виконання робіт та постачання устаткування за укладеними НЕК «Укренерго» контрактами здійснювалося вітчизняними субпідрядними організаціями. Ревізійними діями встановлено, що фактична вартість робіт, які виконувалися субпідрядниками для зазначених підприємств-підрядників, з якими НЕК «Укренерго»  уклало контракти, менша на 666,4 млн гривень, ніж передбачено цими контрактами.

Прикладом таких контрактів названо угоду з ТОВ «Спільне Казахтансько-Українське підприємство «Союзкомплект»(Республіка Казахстан) щодо об’єкту будівництва «Технічне переоснащення ПС 330 кВ «Новокиївська». У ньому йшлося про постачання та встановлення устаткування за ціною 31,2 млн доларів. Встановлено різницю між вартістю субпідрядних робіт та вартістю передбачених робіт за контрактом на загальну суму 280,5 млн гривень, або 32,7%, від загальної вартості контракту, що свідчить про необґрунтоване (зайве) витрачання коштів  та завищення потреби у залученні кредитних коштів МФО.

Державні аудитори вказують, що зазначене, зокрема, є наслідком того, що форма контрактів, укладених за рахунок коштів МФО, не дає змогу забезпечити дієвий контроль за ефективним використанням кредитних коштів, позаяк не передбачає застосування вимог законодавства України у сфері будівництва.

“Антикорупційна правда”