рус   укр

Соц мережі

Як банкір Місак Хідірян намагається приховати свій величезний шахрайський слід під виглядом солідного фінансиста та благодійника

Як банкір Місак Хідірян намагається приховати свій величезний шахрайський слід під виглядом солідного фінансиста та благодійника

Місак Хідірян — відомий український банкір, фінансист, латифундист і благодійник вірменського походження. Таким він хоче здаватися, але після невеликого огляду його біографії, вся картинка, побудована замовними матеріалами, миттєво руйнується, пише Антикор.

Насправді Хідірян — схемщик, обнальщик, податковий злочинець і розкрадач державних коштів. Це реалії життя, які бізнесмен намагається ретельно приховати від суспільства. Але тривалий кримінальний слід, який є в низці кримінальних справ проти компаній Хідіряна сховати не так просто. Тим більше, всі документи, якщо пошукати, можна знайти. Проти фактів не попреш.

У нашому матеріалі ми розповімо про те, які кримінальні схеми Хідірян застосовує для космічного заробітку, і як аграрний бізнес українсько-вірменського підприємця перетворився на злочинний синдикат.

Талановитий Хідірян

Впевнені, що не багато наших читачів знають, хто такий Місак Хідірян. Насправді, публічну діяльність він веде зрідка, і вона зводиться до банального політичного піару.

Народився Хідірян в 1982 році на території Азербайджану в селищі міського типу Шаумяновськ. Після розпаду Радянського Союзу, населений пункт, в якому проживала родина Хідіряна, увійшов у спірну територію Нагірного Карабаху. У зв’язку з тим, що життя там було небезпечним, сім’я переїхала до Єревану, потім в Москву, Тюмень і нарешті до Києва.

Саме з Україною пов’язана більша частина бізнесу Хідіряна. Але ж далеко не вся. Вивчаючи біографію підприємця, ми виявили його зв’язки не лише з офшорною зоною на Кіпрі, а й із російськими партнерами. Але про все по порядку.

Місак Хідірян
Місак Хідірян

У 2004 році Хідірян закінчив Тюменський державний нафтовий університет. Цікавий момент, що відразу ж після закінчення ВІШу, Хідірян спливає, як це офіційно звучить на «керівних посадах в українських комерційних банках».

Зрозуміло, що 22-річний випускник російського вищого навчального закладу ніяк не міг би одразу спливти на керівних посадах у банках. Але дивовижна історія Хідіряна на цьому тільки-но почалася.

У 2017 році він заснував аграрну корпорацію AGR Group. Зараз холдинг включає 20 різних компаній у 5 областях України. Якщо вірити сайту, то AGR Group має 42 тисячі гектарів землі. Це величезна площа, яка приносить десятки мільйонів доларів щороку за грамотного використання.

Скріншот сайту AGR Group
Скріншот сайту AGR Group

Коріння компанії сягає офшорної зони. В Україні юридична особа ТОВ «Ей Джі Ер Груп» належить кіпрській компанії AGR Invest Holding LTD.

ТОВ «Ей Джі Ер Груп»
Інформація про ТОВ «Ей Джі Ер Груп»

Кіпрська компанія AGR Invest Holding LTD у свою чергу належить іншому офшору Noa Circle LTD.

AGR Invest Holding LTDAGR Invest Holding LTD
Інформація про реєстрацію AGR Invest Holding LTD

Як нам вдалося дізнатися, Noa – це компанія, яка надає послуги з реєстрації бізнесу та ведення бізнесу на території Кіпру. Відповідно, українська аграрна компанія AGR Group усі кошти з бізнесу виводить до офшорної зони — на Кіпр.

Noa Circle LTD
Скріншот сайту Noa Circle LTD

Але навіть це не найважливіше. Ми вже згадували, що холдинг контролює 42 тисячі гектарів. І це величезна кількість землі. Проте офіційно компанія реєструє збитки. Робиться це для того, щоб не сплачувати податки. А весь зароблений кеш виводиться у офшори.

Фінансова звітність ТОВ «Ей Джі Ер Груп»
Фінансова звітність ТОВ «Ей Джі Ер Груп»

Наші здогади підтвердила кримінальна справа, внесена до ЄРДР за № 42019100000000272 від 19.04.2019 року за фактом злочину, покарання за яку передбачено ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків у особливо великому розмірі).

Хідірян
Інформація про кримінальну справу № 42019100000000272

У фінансових махінаціях підозрюються близько 20 компаній, серед яких ТОВ «Ей Джі Ер Груп» та її кіпрський власник AGR Invest Holding LTD. У рамках кримінального провадження проводилися десятки обшуків, у компаній Хідіряна було вилучено комп’ютери, телефони, бухгалтерські документи, флеш-носії та багато іншого.

Розслідування продовжується.

Інший епізод кримінальної історії Хідіряна свіжіший. 2020 року проти іншого підприємства з групи компаній AGR Group — ТОВ «Лохвиця Зерно».

ТОВ «Лохвиця Зерно»
Дані про ТОВ «Лохвиця Зерно»

Слідчі встановили, що аграрна компанія Хідіряна причетна до величезного злочинного схематозу, пов’язаного з незаконною торгівлею нафтогазовими продуктами. За цим фактом поліція порушила кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великому розмірі), ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним способом та ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Все дійшло до того, що у 2022 році у компанії вилучили не лише документацію, а й печатку. Відповідно, вести бізнес «Лохвиця Зерно» на даний час не може.

Як ми бачимо, Хідірян офіційно декларує збитки від своєї аграрної діяльності, але публічно, судячи з сайту компанії та численних інтерв’ю, видає себе за успішного бізнесмена. Робиться це з єдиною метою — не сплачувати податки і вивести всі кошти на Кіпр, де вони будуть у безпеці.

Російський благодійний слід

У своїй біографії Хідірян любить згадати про те, що він є «великим благодійником». Як заявляв сам бізнесмен, 2014 року на честь батька він створив Благодійний фонд імені Хідіряна Оганеса Місаковича.

Фонд активно функціонує до сьогодні. Його сайт переповнений кольорами прапора України.

Веб-сайт благодійного фонду імені Хідіряна Оганеса Мисаковича
Веб-сайт благодійного фонду імені Хідіряна Оганеса Мисаковича

Місак Хідірян забув згадати лише про одне. Його благодійний фонд має коріння із Російської Федерації. Протягом багатьох років директором організації був рідний брат Хідіряна Самвел, який проживає в Москві. Навіть зараз у реєстрах висить плашка про те, що станом на 24 лютого благодійний фонд контролював громадянин Росії.

Інформація про благодійний фонд імені Хідіряна Оганеса Мисаковича
Інформація про благодійний фонд імені Хідіряна Оганеса Мисаковича

Росіянина Самвела Хідіряна видалили з реєстру лише у листопаді минулого року. Але інтернет пам’ятає все, тому приховати неприємну інформацію бізнесмену не вдалося.

Хідірян по сьогоднішній день має зв’язки з Москвою, а свій бізнес організував на чистому схематозі. Кошти української аграрної компанії пливуть на Кіпр, а на другій батьківщині громадянин Вірменії Місак Хідірян ухиляється від сплати податків і прокручує шахрайські схеми, намагаючись впарити свій фіктивний патріотизм.

Зараз навряд чи когось купиш такою дешевою виставою.

“Антикорупційна правда”