рус   укр

Соц мережі

Дружина голови “Київміськбуду” Ігора Кушніра має віллу у Франції за €20 млн

Дружина голови "Київміськбуду" Ігора Кушніра має віллу у Франції за €20 млн

Компанія дружини президента Київміськбуду Ігоря Кушніра у 2019-2020 роках придбала французьку фірму, на яку оформлена вілла на Лазуровому узбережжі з орієнтовною вартістю 20 мільйонів євро. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Вілла знаходиться у містечку Вільфранш-сюр-Мер, поблизу Ніцци. Вона має назву Cayo і площу 850 квадратних метрів. Всередині шість спалень та особистих ванних кімнат, велика вітальня у бежевих тонах, винний льох, простора кухня.

Маєток розташовано на закритій території, площею понад 5000 квадратів. Тут також є басейн з панорамним видом на море, великий сад і гараж на вісім авто.

Процес угоди розпочався у 2019 році, коли кіпрська компанія Оксани Кушнір Koksi Holding домовилася про купівлю французької фірми SCP Cayo (на яку і записано віллу) та сплатила аванс. Фінальний етап оформлення відбувся навесні 2020-го.

Підтвердження цієї операції журналісти знайшли у фінансових документах компанії, яка продала компанію Koksi Holding, і в аудиторському звіті самої Koksi Holding. В останньому йдеться про вартість майже 19 мільйонів євро. Французькі рієлтори, з якими Bihus.Info консультувалися перед ефіром, оцінили маєток у 20 мільйонів євро.

У відповідь на прохання прокоментувати купівлю дорогого активу Ігор Кушнір листом відповів, що не є власником ні рухомого, ні нерухомого майна поза межами України.

 

Кушнір понад 10 років обіймає посаду президента Київміськбуду – компанії, яка на 80% належить місту Київ. Раніше журналісти Bihus.Info показали, як на виведеній землі з Київміськбуду у Козині бізнес-оточення та родичі Кушніра збудували закрите котеджне містечко. Вартість зведених там будинків можна оцінити у понад 3 мільйони доларів.

Справи компанії в останні роки йшли не надто добре, а на початку 2023 року вона призупинила будівельні роботи та просила про додаткове фінансування з бюджету.

“Антикорупційна правда”