рус   укр

Соц мережі

Нардепа Михайла Забродського звільнили від покарання за недекларування майна

Нардепа Михайла Забродського звільнили від покарання за недекларування майна

ВАКС закрив справу щодо недекларування майна депутатом Верховної Ради Михайлом Забродським (Європейська солідарність) у зв’язку із закінченням строку давності.

У кінці 2021 року НАЗК виявило недостовірні відомості у декларації Забродського. Він не вказав у декларації орендований ним житловий будинок. Його вартість оцінили у 1,54 млн гривень.

В листопаді 2021 року Забродський отримав грошову допомогу від управління справами апарату парламенту у сумі 522 тис. гривень.

Забродського обвинувачували у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 КК (в редакції Закону 04.12.2020 N1074-IX).

Клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на стадії судового розгляду передбачає, що особа фактично відмовляється від процедури дослідження доказів, а закриття кримінального провадження з цих підстав не підтверджує його винуватості чи невинуватості.

Справа Забродського надійшла на розгляд до Вищого антикорсуду 3 лютого 2023 року, а за версією сторони обвинувачення проступок був учинений 6 березня 2021 року. Строк давності – два роки у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі.

“Антикорупційна правда”