рус   укр

Соц мережі

Депутату Чернігівської міськради Сергію Кирієнку, що втік за кордон, висунули підозру у корупції

Депутату Чернігівської міськради Сергію Кирієнку, що втік за кордон, висунули підозру у корупції

Депутата Чернігівської міської ради Сергія Кирієнка від партії «Рідний дім» підозрюють у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон та перешкоджання законній діяльності ЗСУ (ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК). Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Наприкінці грудня 2022 року СБУ ліквідувала канал незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку та викрила трьох організаторів цього каналу.

За даними слідства, підозрюваний, використовуючи свої повноваження та будучи керівником громадської організації, під час дії воєнного стану разом зі спільниками організував схему незаконного переправлення військовозобов’язаних через кордон. Це коштувало ухилянтам від 50 до 164 тис. гривень. Від громадської організації під керівництвом підозрюваного на адресу Мінінфраструктури упродовж липня-грудня 2022 року надсилали листи з недостовірними відомостями про осіб для неправомірного внесення даних про них до системи «Шлях».

У результаті таких дій підозрюваного призовники, ухиляючись від мобілізації, виїхали за кордон як водії, які нібито здійснюють перевезення гуманітарних та медичних вантажів для потреб Збройних Сил та інших військових формувань. Водночас, жодної гуманітарної допомоги вони не доставили та до України до цього часу не повернулися.

Крім того, дії підозрюваного призвели до перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період. Депутат стверджує, що вже понад пів року не перебуває на території України, а проживає у Великій Британії.

“Антикорупційна правда”