рус   укр

Соц мережі

Київські чиновники Левченко та Брагінський потрапили в корупційний скандал, замарані також Палатний та Комарницький

Імена високопосадовців КП «Київпастранс» Дмитра Левченка та КП «Київський метрополітен» Віктора Брагінського вкотре опинилися в центрі корупційної уваги через розголошення корупційних схем у керівництві столичної влади. Ці фігури часто пов’язуються з Артуром Палатним, головою партії УДАР та кумом мера Віталія Кличка, і Денисом Комарницьким, якого вважають близьким другом міського голови та головним «схемником» Києва.

Журналісти виявили нові докази зв’язків Левченка та Брагінського з Комарницьким та Палатним. Спостереження показали, що обидва вони часто відвідують бізнес-центр IQ, де знаходяться офіси згаданих осіб. Є фотодокази заїзду автомобіля голови метро до цього бізнес-центру, де він можливо передає частину отриманих «корупційних рент».

Левченко не раз помічали в компанії Палатного, що свідчить про їхню тісну взаємодію.

Розслідування також розкриває розкішне життя Левченка, який володіє швидкісним човном та розкішною нерухомістю у елітних котеджних містечках під Києвом. Виявлено, що він володіє новеньким MERCEDES-BENZ G 63 AMG 2021 року, придбаним за корупційні кошти через автосалон Prestige avto, якого власником є Олег Кошовий.

Такі витрати, як ці, зумовлюють питання про джерело фінансування, оскільки ці автомобілі не відповідають зарплаті публічних посадовців.

Додатково виявлено, що родичі Левченка мають бізнес в особі ВІП-клініки AirDoc, через яку мільйони грошей намагаються відмити.

Розкрито також інших осіб, які можуть брати участь у корупційних схемах, таких як Тимофій Котлинський та Віталій Тупчій, які можливо брали участь у передачі пакунків з грішми.

Це розслідування покладає питання про ефективність служб боротьби з корупцією в Україні, зокрема до Національного антикорупційного бюро. Ми закликаємо НАБУ рішуче розслідувати ці справи та припинити цю безкарність серед високопосадовців, які витрачають гроші киян на свої власні потреби, залишаючи місто без нормального наземного транспорту та інших необхідних розвиткових проектів. Намагаючись завадити цим корупційним схемам, ми віримо, що НАБУ візьме цю справу в свої руки.