рус   укр

Соц мережі

На Прикарпатті викрито посадовців, які рубали ліс на заповідній території

На Прикарпатті викрито посадовців, які рубали ліс на заповідній території

Оголошено підозру організованій групі посадовців державного підприємства Кутське лісове господарство, яка незаконно рубала ліс на території Національного природного парку Гуцульщина. Про це в понеділок, 15 квітня, повідомила пресслужба ДБР.

Повідомляється, що створив групу керівник лісгоспу ще у 2018 році.

“Посадовці незаконно, без жодних дозволів та погоджень видавали документи для проведення рубок на ділянках, які вже понад 20 років не є в підпорядкуванні лісового господарства, а входять до складу Національного парку. Зрубану деревину вони продавали населенню, а гроші привласнювали. Протиправна діяльність ділків впродовж кількох років завдала збитків екології на майже 250 млн грн”, – йдеться в повідомленні.

Правоохоронці встановили, що до складу групи, окрім керівника підприємства, входили виконувач обов’язків головного лісничого, лісничий та інженер з охорони та захисту лісу. Вони незаконно санкціонували і забезпечили рубку цінних дерев різних порід.

Четверо учасників злочинної групи отримали підозру у зловживанні службовим становищем і в незаконній порубці та збуті дерев на території природно-заповідного фонду.

Для відшкодування завданих збитків подано цивільний позов. Крім того, до суду подано клопотання про взяття фгурантв під варту й відсторонення від займаних посад.

“Готуються підозри щодо ще двох груп осіб, які проводили незаконні рубки на природоохоронній території”, – додають у ДБР.

“Антикорупційна правда”