рус   укр

Соц мережі

У Києві держслужбовця засудили до 5 років за заклики до знищення України

У Києві держслужбовця засудили до 5 років за заклики до знищення України

У Києві до 5 років позбавлення волі засуджено державну службовицю за публічні заклики до повалення конституційного ладу та окупації України. Про це повідомляє столична прокуратура.

Громадянка України, уродженка  рф, поширювала матеріали із публічними закликами до повалення конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність України з розпалюванням національної ворожнечі, виправдовуванням російської військової агресії проти України, глорифікацією її учасників та поширення комуністичної символіки (ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 161, ч. 1 ст. 436-1, ч. 2 ст. 436-2 КК).

Прокурором в суді доведено, що обвинувачена, будучи держслужбовцем та працюючи у одному з центрів надання адміністративних послуг міста Києва, після початку повномасштабного вторгнення адмініструвала під псевдонімом акаунт у популярній соцмережі. Вона публікувала матеріали, що виправдовували злочини окупантів та містили заклики до насильницької зміни меж території України.

Крім того, обвинувачена розміщувала на своїй сторінці пропагандистські матеріали та дописи із закликами до окупації України, а також поширювала комуністичну символіку.

Свою вину жінка визнала частково. Вироком Оболонського районного суду обвинувачену визнано винною в інкримінованих злочинах та засуджено до покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна, що належить їй на праві приватної власності, крім житла.

“Антикорупційна правда”