рус   укр

Соц мережі

Як судимий екс-топ-менеджер «Нафтогазу» Олександр Кацуба вирішив підставити Павла Фукса

Як судимий екс-топ-менеджер «Нафтогазу» Олександр Кацуба вирішив підставити Павла Фукса

Колишній заступник голови «Нафтогазу» Олександр Кацуба заявив, що намагався створити спільний бізнес із скандальним підприємцем Павлом Фуксом. Однак у результаті між бізнесменами виникли розбіжності: Фукс заявив, що «опціон» не спрацював, тоді як Кацуба впевнений у протилежному, пише “Власть“.

Про це колишній менеджер держкомпанії розповів в інтерв’ю ЕП. Бізнес стосувався ліцензій, які отримала компанія «Голден Деррік» (раніше контроль над компанією приписували колишньому міністру енергетики Едуарду Ставицькому та колишньому міністру аграрної політики та продовольства Миколі Присяжнюку).

«Були опціони, які не спрацювали. Точніше він сказав, що опціон не спрацював, хоча я вважаю по-іншому», – сказав Кацуба. При цьому говорити більше про Фукса він не захотів: «Є така історія: хочеш сказати про людину добре – скажи, хочеш сказати погано – краще промовчи. Тут я хочу тричі промовчати».

Знайомство Кацуби з Фуксом, за його словами, відбулося на дні народження мера Харкова Геннадія Кернеса.

Раніше Фукс заперечував купівлю “Голден Деррік”, але говорив, що веде переговори про купівлю частини її ліцензій. Ще одна компанія, з якою пов’язують Фукса – «Укрнафтобуріння», основним акціонером якої є бізнесмен Ігор Коломойський. Свій пакет у 21% акцій цієї компанії Фукс нібито придбав у людей із оточення Януковича.

Як раніше писали ЗМІ, активізація Фукса припала на середину кризового 2014 року. Він почав масово скуповувати активи, які осиротіли після втечі соратників Януковича. За даними ЗМІ, структури олігарха купили у колишнього міністра енергетики Юрія Бойка та його бізнес-партнерів Юлія Іоффе та Івана Фурсіна акції ТОВ «ДВ нафтогазовидобувна компанія» та 51% ПрАТ «Девон»

Протягом кількох років ЗМІ писали про такі гучні схеми Фукса:

про те, як компанія з його сфери впливу заднім числом зажадала у Київського метрополітену штрафу, пені та «коефіцієнту коригування» на загальну суму майже 2 млрд грн.

Про те, як нафтогазовий бізнес оточення екс-президента Віктора Януковича, що втік, опинився в руках Фукса. Держкомпанія “Надра України” фактично віддала олігарху родовища, а він почав монополізувати всю галузь.

Про спеціальне розслідування радника ФБР Роберта Мюллера щодо Фукса: бізнесмен нібито намагався просувати «мирні» плани та інші домовленості, вигідні для країни-агресора Російської Федерації.

Крім того, стало відомо, що Фукс після переїзду з Росії в Україну залишив там непогашені борги (за словами його партнерів) та низку кримінальних проваджень. Олігарха звинувачують у розкраданні мільйонів доларів.

“Антикорупційна правда”