рус   укр

Соц мережі

Затримано організаторів міжнародної шахрайської схеми

Затримано організаторів міжнародної шахрайської схеми

Нацполіція України спільно з латвійськими колегами викрила організаторів масштабної міжнародної шахрайської схеми. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції України.

“Фігуранти на території Дніпропетровської області налагодили розгалужену мережу шахрайських сall-центрів для видурювання коштів у громадян, зокрема в іноземців. До організації незаконної схеми причетні громадяни України, серед них – довірена особа “злодія в законі” на прізвисько “Лаша Сван”. Наразі трьох організаторів та сімох учасників угруповання затримано”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що помічниками організатора шахрайської схеми були двоє жителів Дніпра. Вони та ще сім учасників злочинної групи налагодили роботу розгалуженої мережі шахрайських сall-центрів на території м. Кам’янське, штат сall-центрів налічував понад 60 осіб.

“Кожному учаснику була відведена своя роль в оборудці: контроль за роботою сall-центрів, підбір кадрів, координація співробітників, легалізація коштів тощо. Операторів ретельно відбирали, інструктували, їм давали “клієнтські бази”, які, за попередніми даними, скуповувались у DarkNet”, – повідомляють у поліції.

Шахраї телефонували громадянам від імені співробітників служби безпеки іноземних банків або поліції і обманним шляхом отримували конфіденційну інформацію, за допомогою якої знімали гроші з рахунків.

“Надалі переводили кошти через “дропів” на карткові рахунки афілійованим особам. Ще одним способом переведення в готівку було придбання за кордоном різноманітної техніки, яку реалізовували через магазин електроніки у Дніпрі. За попередніми даними, місячний обіг від оборудки становив 5 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

У поліції повідомляють, що більшість потерпілих від злочинної схеми – громадяни Латвії, але на “гачок” шахраїв потрапляли також громадяни Польщі, Чехії, Литви та Словаччини.

Під час обшуків вилучено гроші, “чорнові” записи, комп’ютерну техніку, зброю, авто та інші речі, що підтверджують злочинну діяльність фігурантів справи. Загальна сума вилученого становить 12 млн грн.

“Антикорупційна правда”