рус   укр

Соц мережі

Ексголову ДП «Антонов» Сергія Бичкова підозрюють у допомозі в знищенні «Мрії»

Ексголову ДП «Антонов» Сергія Бичкова підозрюють у допомозі в знищенні «Мрії»

Ексдиректору ДП «Антонов» Сергію Бичкову повідомили про підозру у недбалості, через яку окупанти знищили найбільший у світі літак АН-225 «Мрія».  Про це повідомляє Нацполіція.

Бичков, попри застереження державних органів та достеменно знаючи про припинення страхового покриття на це повітряне судно, не забезпечив передислокацію літака в безпечне місце. У результаті під час повітряної атаки російських військ на аеропорт у селищі Гостомель «Мрія» згоріла.

Встановлено, що літак АН-225 «Мрія» напередодні військового вторгнення росії в Україну був технічно справний, на аеродромі зберігалася достатня кількість авіапального для виконання рейсу, екіпаж був готовий до вильоту. Усе це вказує на те, що були всі можливості для евакуації повітряного судна в аеропорт у місто Лейпциг (Німеччина).


Мрія

Утім колишній генеральний директор ДП «Антонов» не віддав відповідного наказу та проігнорував доповіді та пропозиції підлеглих. Сума завданих державі збитків становить понад 8,4 млрд гривень.

Слідчі повідомили фігуранту про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК (Службова недбалість).

Окрім того, слідчі перевіряють інформацію щодо можливості евакуації ще шести літаків, у тому числі Ан-124 «Руслан», які тоді перебували на території аеропорту.

Нагадаємо, раніше Бичкову висунули підозру за ч. 2 ст. 114-1 КК. Він перешкоджав доступу Нацгвардії для організації оборони аеропорту. Також директор підприємства незаконно вивіз родича за кордон.

“Антикорупційна правда”