рус   укр

Соц мережі

Екскерівника «Київзеленбуду» Наталію Бєлоусову оголосили у міжнародний розшук

Екскерівника «Київзеленбуду» Наталію Бєлоусову оголосили у міжнародний розшук

Вищий антикорупційний суд оголосив у міжнародний розшук колишню виконувачку обов’язків генеральної директорки «Київзеленбуду» Наталію Бєлоусову, яку САП обвинувачує в причетності до розкрадання понад 115 млн гривень комунального підприємства.

Під час засідання прокурор просив оголосити Бєлоусову у міжнародний розшук. Як встановила сторона обвинувачення, ексгендиректорка «Київзеленбуду» 3 квітня 2022 року виїхала до Румунії через КПВВ «Порубне» та дотепер не повернулась. Суд клопотання задовільнив.

Як відомо, у справі звинувачують двох ексгендиректорів «Київзеленбуду» Михайла Наконечного та Наталю Білоусову; ексначальника управління екології та природних ресурсів Київради Андрія Мальованного; експомічника Наконечного Анатолія Халєєва; підприємця Вадима Кощея; ексзаступника гендиректора з комерційних питань Київзеленбуду Наталію Куракову; Віталія Нестеренка; Володимира Лошманова; Олександра Некіпелова та Ольгу Нечипоренко.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру семи особам в причетності до заволодіння майже 78 млн гривень КО «Київзеленбуд». Пізніше підозру вручили ще трьом особам, а розмір шкоди збільшився. Як встановило слідство, у 2016-2018 роках «Київзеленбуд» оголосив та провів тендери на закупівлю спецтехніки для утримання зелених насаджень. Колишній позаштатний радник гендиректора Халєєв, якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою з іншими посадовцями та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьох наперед визначених компаній ТОВ «Клімтехінвест», ТОВ «Технопрофсервіс» і фірма «Скала», які поставили техніку КО «Київзеленбуд» за завищеними цінами. До того ж, ці компанії придбали техніку не у виробника, а в посередника.

НАБУ та САП з’ясували, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти – на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії. Загальна сума завданої шкоди комунальному об’єднанню становить 115,19 млн гривень.

“Антикорупційна правда”