рус   укр

Соц мережі

Костянтину Жеваго оголосили підозру через хабар ексголові Верховного суду

Костянтину Жеваго оголосили підозру через хабар ексголові Верховного суду

Відомого бізнесмена і колишнього народного депутата Костянтина Жеваго підозрюють у наданні хабаря екс-голові Верховного суду Всеволоду Князєву. Про це повідомило НАБУ у четвер, 3 серпня.

Вказано, що про підозру Жеваго повідомили у рамках міжнародної правової допомоги, оскільки він зараз перебуває у Франції.

За даними слідства, у 2002 році Костянтина Жеваго придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. Через 18 років колишні акціонери звернулися до суду, щоб визнати купівлю акцій недійсною. Але суд не задовольнив позов.

Вже 2022 року апеляційний суд скасував таке рішення і визнав недійсним договір купівлі-продажу акцій.

“Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року підозрюваний вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. США (1,8 млн дол. США – суддям Верховного суду, решта – як “оплата” посередницьких послуг)”, – йдеться у повідомленні.

У НАБУ вважають, що саме після цього у квітні суд ухвалив рішення на користь Жеваго.А 15 травня голову ВС і адвоката було викрито “на гарячому” під час отримання другого траншу хабара – 450 тисяч доларів.

“Антикорупційна правда”