рус   укр

Соц мережі

На Київщині депутат Олег Швидкий допоміг вкрасти 1200 га землі

На Київщині депутат Олег Швидкий допоміг вкрасти 1200 га землі

НАБУ і САП повідомили про підозру депутату Борщагівської сільської ради Бучанського району Київської області Олегу Швидкому у справі про заволодіння понад 1200 га землі у Пущі-Водиці та Фастові на Київщині.

За словами співрозмовників, депутату Швидкому повідомили про підозру ще 9 лютого. На думку слідства, Швидкий був правою рукою колишнього виконувача обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Київській області Олега Левченка, який також є підозрюваним у справі.

Детектив НАБУ і прокурор САП просили застосувати до Швидкого запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Підозрюваного хотіли взяти на поруки колеги-депутати Борщагівської сільради. Втім суд відправив депутата під нічний домашній арешт.

«Клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту у межах кримінального провадження — задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного (Швидкого) запобіжний захід у виді домашнього арешту із забороною у період з 20:00 до 07:00 залишати житло без дозволу детектива, прокурора, слідчого судді або суду, строком на 2 місяці, але в межах строку досудового розслідування, тобто до 15 квітня 2024 року включно», – йдеться в рішенні.

На Швидкого поклали наступні обов’язки: прибувати за першим викликом; не відлучатись за межі Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування із підозрюваними у цьому кримінальному провадженні та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Левченка з альтернативою 3 млн грн застави. Ці кошти внесли і він вийшов з-під варти під наступні обов’язки.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру п’ятьом особам, серед яких голова Держрезерву Дмитро Бабак. За версією слідства, у 2018-2019 роках ці особи заволоділи майже 920 га державної землі у Фастові Київської області та близько 284 га ДП «Пуща-Водиця» поблизу міста Києва.

“Антикорупційна правда”