рус   укр

Соц мережі

Пінкас Петро Анатолійович: Корупціонер із Мінінфраструктури знайшовся в іспанській Марбельї на гольф-полі

Корупціонер із Мінінфраструктури Петро Пінкас знайшовся в іспанській Марбельї на гольф-полі

Журналісти УП знову провели чергове розслідування, яке мотивує українців йти та вмирати за хороше життя українських чиновників. Знову ці люди живуть в Іспанії.

Серед таких – колишній заступник Міністра інфраструктури України Пінкас Петро Анатолійович. Якого виявили неподалік вілли, що належить матері одеського обласного військового комісара на курорті Марбелья. Того самого, чиї підлеглі зі стріляниною вручали повістки. Але комісар, чия мати нажила непосильною працею віллу – це окрема історія.

А ось Петро Анатолійович Пінкас – людина, чиї прибутки більш зрозумілі. Нехай теж викликають безліч запитань. Однак вони також цілком дозволяють жити в Марбельї.

Причому живе колишній заступник міністра і нинішній бізнесмен Пінкас набагато скромніше за матір військкома. Звісно, не зовсім жебракує, раз має віллу в Марбельї. Точніше – орендує. Принаймні так говорять документи.

Їздить він іспанським узбережжям на Гелендвагені, як і належить бідному українському біженцю. А щоб усі розуміли, що йому треба співчувати, їздить на українських номерах:

Звісно, він також має віллу. Але повірте – ця вілла не годиться у підмітки маєтку матері військкома. Можливо тому, що пан Пінкас дуже недовго протримався на своїй посаді заступника міністра в уряді Яценюка – лише дев’ять місяців.

І хоч і засвітився в низці корупційних скандалів, заробити на них, схоже, зумів набагато менше, ніж хотів. Тому й доводиться жити на зйомній віллі. Не те, що комісарська мати.

У свій час член уряду Петро Пінкас був постійним персонажем журналістських розслідувань про корупцію. Прославився він як автор та куратор численних корупційних схем у підконтрольних йому державних установах. Проте внаслідок цих скандалів його таки «звільнили» з посади.

Врятували його від більш глибокого та детального розслідування росіяни, хай і опосередковано. Справа в тому, що якраз у розпал корупційного скандалу щодо діяльності Пінкасу наші несамовиті сусіди збили малазійський Боїнг над Донецьком. Ця трагічна подія відсунула персону Петра Пінкаса на другі сторінки ЗМІ, але і послужила йому несподіваною службою. Заступника міністра Пінкаса було призначено членом урядової комісії з розслідування авіакатастрофи Боїнга.

Потім скандал поступово зійшов нанівець, а сам Пінкас тихо пішов із міністерства. Зараз, за даними реєстрів, він має досить непоганий бізнес. Щоправда, судячи з великої кількості рішень про банкрутство його фірм, бізнесмен з Петра Анатолійовича так собі:

Але який би не був у нього бізнес, він принаймні дає хоча б формальне обґрунтування для володіння майном у Марбельї. Точніше – його оренди.

Щодо колишнього заступника міністра Пінкаса, то його поява в лавах батальйону «Іспанія» чомусь не дивує – розслідування УП вже стали звичними. Черговий батальйон іспанських біженців, відкритий журналістами у затишній Марбельї, не додає, по суті, нічого до того, що ми й так чудово знаємо. Але залишає ті самі питання до вищого політичного керівництва країни. Які теж перераховувати нема сенсу.

“Антикорупційна правда”