рус   укр

Соц мережі

СБУ викрила ділків, які продавали дані українців спецслужбам РФ

СБУ викрила ділків, які продавали дані українців спецслужбам РФ

Кіберфахівці Служби безпеки України (СБУ) викрили у Києві схему продажу персональних даних українців. Про це повідомляє прес-центр СБУ у своєму Telegram-каналі у вівторок, 28 лютого.

“Зловмисники створили спеціалізовану інтернет-платформу та телеграм-бот, куди зливали паспортні дані, номери телефонів та автомобілів, що належали жителям різних регіонів України”, – йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що для отримання доступу до електронних баз даних замовники купували підписку на відповідні інтернет-ресурси. Зловмисники пропонували придбати “абонемент” на місяць за суму до 200 доларів. Ділки використовували спеціально створені Telegram-канали, оплату проводили через “криптогаманець”.

“За оперативними даними, серед потенційних замовників інтернет-послуг були представники російських спецслужб, які шукали конфіденційну інформацію про військовослужбовців Сил оборони”, – підкреслюється у повідомленні.

Підприємець з Черкас, який купив спеціалізоване серверне обладнання для збору й обробки персональних даних, залучив до роботи двох жителів Києва, які допомагали йому зі створенням та адмініструванням онлайн-сервісів.

Під час обшуків за адресою проживання фігурантів виявлено комп’ютерне обладнання та інші речові докази злочину.

Наразі організатору схеми повідомлено про підозру за статтею Несанкціонований збут інформації з обмеженим доступом, що зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), захищеної відповідно до чинного законодавства (ч. 1 ст. 361-2 Кримінального кодексу України).

Нині вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу та повідомлення про підозру його спільникам.

“Антикорупційна правда”