рус   укр

Соц мережі

Сергій Чепурний та Владислав Володський. Хто кришує ділків, котрі наживаються на схемах закупівлі продуктів для ЗСУ?

Сергій Чепурний та Владислав Володський. Хто кришує ділків, котрі наживаються на схемах закупівлі продуктів для ЗСУ?

Схема з розкрадання бюджетних коштів на харчуванні воїнів ЗСУ вже набула великого розголосу у засобах масової інформації.

Поліція та прокурори займаються справою щодо присвоєння бюджетних грошей в особливо великих розмірах. За інформацією правоохоронців, правочин проводили через фірми Владислава Володського.

У цій зухвалій схемі залучені люди з Міноборони – махінації з тендерами тривали щонайменше рік. Так довго “заробляти”, а просто кажучи, красти на харчуванні військових, фігурантам справи вдавалося не просто так, вважають розслідувачі. Діяли геть нахабно, з єдиною метою – урвати якомога більше.

Наприклад, військовій частині А1329 продали товарів у сумі 38 689 981.44 грн. Це чотири контракти, серед яких 600 000 пакетів перлової каші з яловичиною на суму понад 25 мільйонів. Це 2022 рік, коли вся країна фінансує фронт. Таким чином, ціна однієї порції становила 42,9 гривень, на той час на будь-якому маркетплейсі не складно знайти оптові від 50 порцій дешевше.

Таку зухвалість легко пояснити – у фігурантів справи щодо розкрадання бюджетних грошей був серйозний “дах”. Журналісти-розслідувачі з’ясували – за ділками, які обманюють державу, стоїть якийсь Сергій Чепурний. Мільйонні відкати на одній перловці для солдатів відбувались протягом місяців.

Завдяки Чепурному проводити такі афери почала фірма, яка взагалі нічого не виробляє, а працює там лише п’ять осіб.

Сергій Чепурний, за попередніми даними, не фігурує в жодній кримінальній справі, пов’язаній із такими зловживаннями. Воно й не дивно – саме його зв’язки з Офісом Президента і дозволили таким, як Владислав Володський з його численними фірмами красти у військових. Під прикриттям влади ця схема успішно функціонувала. Користувалися тим, що закупівлі товарів на той час здійснювалися за закритою системою.

Хоча справа й набула розголосу, ним уже займається Головне слідче управління Нацполіції, Сергій Чепурний досі залишається осторонь скандалу. Його роль, як посередника у передачі наживи, або “даху” у налагодженні схеми, посередництва та гаранта безкарності для виконавців чомусь не розглядається слідством. Хоча головні фігуранти – власник трьох фірм, які задіяні в угодах, Владислав Володський та його батько зовсім не приховують своїх зв’язків із Червоним. За інформацією джерел у правоохоронних органах, аферисти досі намагаються прикриватися ім’ям Сергія Чепурного та його зв’язками в Офісі Президента. Вони впевнені – розкрадання грошей, які держава виділяла на харчування військових ЗСУ, зійде їм із рук. Адже діяли під “якісною” ширмою та прикриттям від Сергія Чепурного.

“Антикорупційна правда”