рус   укр

Соц мережі

В Одесі служба тилу ЗСУ втратила 89 тонн авіапалива через недбалість сержанта

В Одесі служба тилу ЗСУ втратила 89 тонн авіапалива через недбалість сержанта

В Одесі штаб-сержанта 46-го об’єднаного центра забезпечення підозрюють у недбалості, що призвела до втрати 88,7 тонни авіаційного палива. Про це стало відомо з ухвали суду щодо кримінальної справи ДБР за ч.4 ст.425 КК.

Нестачу палива виявили у серпні минулого року. Штаб-сержант, котрий є начальником складу відділу зберігання пального та мастильних матеріалів, отримав від майора наказ на перекачування авіапалива для газотурбінних двигунів ДЖЕТ A-1 до резервуару.

Після завершення зливання пального в резервуар контрольні заміри вояк не проводив, а показники наявності пального в книгу обліку внесені пізніше майором тільки на підставі первинних документів на прийняте пальне. Через декілька днів під час проведення відвантаження було виявлено нестачу.

Штаб-сержанту висунули підозру за ч.4 ст.425 КК. Слідчі ДБР вважають, що він не організував збереження пального в резервуарі та тарі із щільно закритими кришками, не контролював герметичність клапанів і негайно не усунув несправності. Це призвело до витікання 88,7 тонни палива з резервуару. Збитки державі склали 6,53 млн гривень.

Розкрадання палива

У жовтні 2018 року на складах 46-го об’єднаного центру забезпечення виявили нестачу після гучного скандалу, пов’язаного зі зникненням з  понад 200 тонн пального різних марок.

За результатами повторної інвентаризації за період з січня по липень 2018 року Держаудитслужбою виявлено недостачу ще у 31,5 тонни пального вартістю 992,9 тис. гривень. Крім того, центр безпідставно передав іншим військовим частинам ще майже 300 тонн пального вартістю 9 млн гривень.

Тоді начальник центру полковник Євген Король і начальник складу пального і мастильних матеріалів  підполковник Андрій Мосунов позбавлені військових звань (з втратою права на вихідну допомогу, пенсію і можливості користуватися відомчими медичними закладами). Старший офіцер відповідного відділу Центрального управління забезпечення ПММ Тилу Збройних Сил України підполковник Дмитро Ізварін був звільнений від військової служби за службовою невідповідністю, ще два офіцери були понижені у посадах.

“Антикорупційна правда”