рус   укр

Соц мережі

В Україні шахраї привласнили 11 млн гривень коштів Фонду гарантування вкладів

В Україні шахраї привласнили 11 млн гривень коштів Фонду гарантування вкладів

В Україні шахраї за допомогою фішингу заволоділи 11 млн гривень коштів Фонду гарантування вкладів. Про це повідомляє столична прокуратура.

У межах слідства затримано 12 активних учасників злочинної групи. Злочинне угруповання діяло на території міста Києва та Дніпропетровської області. Його учасники використовували фішингові посилання для отримання даних банківських карток громадян та надалі привласнювали гроші з їхніх рахунків.

За такою схемою члени угруповання також привласнили кошти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у сумі близько 11 млн гривень, які знаходились на рахунку одного з приватних нотаріусів міста Києва та у подальшому повинні були бути перераховані вкладникам одного з ліквідованих банків.

Шахраї обманом змусили нотаріуса розкрити конфіденційні дані, після чого скористалися доступом до його рахунку через онлайн-банкінг.

На даний час усім фігурантам кримінального провадження повідомлено про підозру за ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 361, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 361, ч. 1 ст. 310, ч. 3 ст. 313, ч. 1 ст. 317, ч. 3 ст. 307 КК.

“Антикорупційна правда”