рус   укр

Соц мережі

Гетманцев та його тіньові «схеми»: ЗМІ дізналися багато цікавого

Війна з Росією завдає Україні колосальної економічної шкоди на сотні мільярдів доларів. Повоєнне відновлення буде тривалим та важким. Але поки Україна бореться із зовнішнім агресором, усередині країни живе не менш небезпечний ворог, здатний руйнувати Україну не гірше за окупанта. Це — корупція та корупціонери. Причому війна для них не тільки не перешкода, а й зручний засіб прикриття своїх схем. Вже під час війни ми стали свідками гучних корупційних скандалів із закупівлями МінОборони, хабарниками суддями та нардепами, які відпочивають закордоном. Але якщо з цими персонажами все зрозуміло, то професійний корупціонер так просто не трапляється.

Напевно, багато хто з вас чув прізвище Гетманцев? І, напевно, не в хорошому контексті. Серед українських бізнесменів нардепа від «Слуги Народу» Гетманцева нібито називають «вбивця бізнесу», бо нібито саме завдяки його «ініціативам» український бізнес не може нормально працювати. Саме Гетманцев був ініціатором ідеї обкласти бізнес додатковими податками та повернути усі перевірки для бізнесу. Говорячи простими словами, добити бізнес остаточно. І ось тут виникає резонне питання: на кого працює людина, яка нищить українську економіку під час війни?

Чому Гетманцева «терплять», та ще й дають йому очолити профільний податковий комітет у ВР та нібито призначити «своїх» людей до податкової? Імовірно, все просто, Гетманцев — нібито справжній геній у створенні незаконних схем. Він нібито знає, як створити схеми на мільйони гривень і куди правильно «занести». Наприклад, за допомогою своїх людей, правильно розставлених на держпосадах, він нібито повністю взяв під контроль ринок підакцизних товарів в Україні.

Кажуть, що нібито Гетманцев заручився підтримкою своїх покровителів, які втекли з України під час війни Ігоря Абрамовича та Сергія Вязьмікіна. Абрамович – народний депутат від забороненої проросійської партії ОПЗЖ. Вязьмікін – колишній в.о. начальник департаменту захисту економіки Нацполіції. Саме їхні журналісти УП зняли під час пробіжки у Ніцці, на блакитному узбережжі Франції. За даними ЗМІ, схему нібито організували Абрамович та колишній заступник начальника НПУ за міністра МВС Авакова Ігор Купранец. Вязьмікін – нібито його довірена особа. До схеми Гетманцева нібито залучив своїх людей — в.о. голови ДФС України Тетяну Кирієнко та Євгена Сокура — в.о. заступника голови ДФС. Схема, з чуток, дуже проста. Привід для поборів із підприємств нібито оформляє департамент контролю за підакцизними товарами, виписуючи виробникам порушення на папері. Ті, хто не погодився платити, нібито прикривають виробництво. Під загрозою закриття з підприємств нібито збирають «кеш» — простіше кажучи, «обилечивают». Нібито саме для цього, на посаду начальника департаменту призначають Олександра Ярмоленка, а першим заступником до нього Івана Левкіна — нібито кардинала сірих тіньових схем.

Щоправда, після гучних корупційних скандалів їх нібито довелося «сховати» — Ярмоленко, здається, утік у Монако, а Левкіна нібито «сховали» у Львові, давши посаду начальника управління податкового аудиту ГУ ДФС у Львівській області. Звідки він нібито продовжує контролювати всі тіньові схеми з підакцизними товарами в країні.

Контролює тіньові побори нібито Олександра Шевченка (президент львівської асоціації футболу). Контроль за роботою Шевченка в регіоні нібито здійснює добре відомий і за межами області Ігор Кривецький — з чуток, кримінальний елемент на прізвисько «Пупс». Шевченко нібито відповідає за збір із «горілчаників» та «спиртовиків», а його колега — із «тютюнників». Цей колега нібито має тісні зв’язки у правоохоронних органах. Згідно з розслідуванням УП, саме на його машині їхав через кордон у відпустку до Іспанії заступник генерального прокурора України Олексій Симоненко. Високопоставлені силовики та топ-чиновники нібито часто безкоштовно зупиняються в готелі цього Шевченка.

Щоб зрозуміти масштаби передбачуваної схеми, нібито створеної цією групою, слід знати, що щомісячний обсяг хабарів податківцям та силовикам лише у спиртовій галузі становить 4 млн. доларів. Тіньовий прибуток виробників спирту нібито становить 940 млн грн на місяць. А легальні виробники горілки нібито використовують тіньовий спирт для виготовлення неоподатковуваної продукції на 1,5 млрд грн на місяць. Масштаби передбачуваної нелегальної схеми вражають. Ділкам нібито вдалося взяти під контроль та регулярно «обилечивать» майже півтора десятки спиртзаводів. За даними ЗМІ це: Сторонибабський, Струтинський, Раваруський, Гуральня Браніцьких, Зірненський, Бучацький, Мишковичський, Лужанський, Нітробос, Бершадський, Караванський, Артемівський, Шпанівський спиртзаводи. Так само нібито справно платять «данину» та лікеро-горілчані заводи.

Схема, нібито організована чиновниками, депутатами та податківцями Гетманцева, які втекли в Монако, чудово працює і приносить мільярди гривень щомісяця. Тільки цей дохід нібито йде повз бюджет України. А тим часом українці віддають останнє для фронту та ЗСУ. Перемогти зовнішнього ворога — важливо, але начебто не сталося так, що після перемоги Україну розвалить внутрішній ворог.