рус   укр

Соц мережі

На Харківщині посадовець привласнив гуманітарну допомогу

На Харківщині посадовець привласнив гуманітарну допомогу

Волонтер та начальник фінансового відділу однієї з селищних рад Ізюмського району розробили оборудку із заволодіння бюджетними коштами, шляхом завищення вартості продуктів харчування та їх фактичної недопоставки у ході закупівлі через фіктивне підприємство. Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.

У березні минулого року посадовець організував укладення договорів на закупівлю гуманітарних товарів між відділом освіти селищної ради та фіктивною фірмою на суму понад 1 мільйон гривень.

Для реалізації вказаної схеми він схилив до підписання договорів на поставку їжі з підставним підприємством начальника відділу освіти вказаної селищної ради, яка не була обізнана про злочинні плани співучасників.

Волонтер підшукав інше підприємство, закупив у нього продукти для населення за значно нижчою ціною та поставив їх до селищної ради в кількості значно меншій, ніж вказано в документах. Залишок бюджетних коштів у сумі майже 300 тис. гривень був легалізований через інше підприємство на його особистий картковий рахунок у вигляді фінансової допомоги.

Волонтеру повідомлено про підозру у пособництві у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК), у володінні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійсненні фінансових операцій та вчиненні дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 209 КК), та у використанні завідомо підроблених документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК).

Посадовцю інкримінують ч. 4 ст. 191 КК — заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану та використання завідомо підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК).

Начальнику відділу освіти   повідомлено про підозру за фактом службової недбалості (ч. 1 ст. 367 КК).

“Антикорупційна правда”