рус   укр

Соц мережі

На шахті “Котляревська”гірники працюють дідівськими методами: звинувачують людей Арахамії

На шахті "Котляревська"гірники працюють дідівськими методами: звинувачують людей Арахамії

Гірники шахти “Котляревська” у Новогродівці Донецької області працюють застарілими методами через нездатність керівництва підприємства діяти та облаштовувати робоче місце. Гірники звинувачують керівництво шахти, пов’язуючи його з нардепами Давідом Арахамією та Максимом Єфімовим. Умови праці виявилися вкрай небезпечними, оскільки гірники повинні довбати породу відбійними молотками, що призводить до значних збитків для підприємства.

Шахта «Котляревська» зазнала часткового затоплення внаслідок природних обставин, що спричинило великі пошкодження обладнання. Гірники критикували керівництво за бездіяльність та непідготовленість до можливих кризових ситуацій, які можуть виникнути через війну та інші чинники. За їх словами, підприємство не здійснювало жодних заходів щодо придбання генераторів та запасних насосів, що ускладнює роботу гірників та ставить їх у небезпечне становище.

Гірники стверджують, що після затоплення нижніх горизонтів та гірничих виробок, обладнаних насосними установками, електропусковою апаратурою та кабелями, вони були змушені продовжувати працювати вручну, використовуючи відбійні молотки. Становище підприємства погіршилося, а збитки стали страшенними. Гірники висловлюють своє невдоволення та небезпокоїться про своє здоров’я та безпеку на робочих місцях.

«Котляревська» входить до складу ДП «Селидіввугілля». Його очолює Сергій Кобиляцький, за часів Януковича він був керівником ТОВ «Шахта 1-3 «Новогродівська», яку контролювали структури Олександра Януковича. Зараз там добуває вугілля фірма Максима Єфімова. ЗМІ повідомляють, що Кобиляцького призначили на посаду Єфімов з Арахамією. Шахту «Котляревська» з грудня минулого року очолює Максим Башков, який до цього був начальником ділянки, не має управлінського досвіду і призначений згори через лояльність до Кобиляцького.

Шахта «Котляревська» у 2021 році видобула лише 20 тис. тон вугілля, хоча її потужність складає понад 1,5 млн тон на рік. Співробітники шахти закликають звернути увагу на закупки підприємства. Вони проводяться в обхід електронних систем і конкурентних тендерів, зате серед переможців – багато ФОПів. Закупки проводяться у одного учасника на суму, переважно, 49 999 грн чи близько того. Ціни завищуються у 2-3 рази, повідомляють наші джерела.

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали, що Арахамія з Єфімовим є тіньовими кураторами вугільної галузі України. Зокрема, Арахамія зміг протиснути призначення керівників окремих державних шахт, ДП «Укрвугілля», ДП «Центренерго», яке споживає вугілля державних шахт.

За словами голови Незалежної профспілки гірників Михайла Волинця, шахта «Котляревська» є одним з найбільш перспективних підприємств регіону, «яке розграбували і довели до ручки». Шахтарі просять міністра Германа Галущенка втрутитися в ситуацію і навести лад на державному підприємстві.

“Антикорупційна правда”