рус   укр

Соц мережі

Українські воїни обіцяють розібратися з корупціонерами після нашої Перемоги

Українські воїни обіцяють розібратися з корупціонерами після нашої Перемоги

В наш час часто можна почути такі слова: “Після перемоги ми обов’язково повернемося додому і очистимо владу від зрадників та перевертнів, які зайняли в ній позиції”. Так кажуть бійці, які зараз захищають нашу державу від російської окупації та розуміють, що в домі теж потрібно робити порядок. Протягом більше ніж 30 років чиновники та депутати паразитували на державі, збагачуючись за її рахунок, викрадаючи, розтратжаючи, продавали та руйнували її. Але їх час минув, пише ОРД.

Історія одного успіху

20 років у владі, а в результаті заможне життя, лакшері нерухомість, мільйони на рахунках, люксові автомобілі, діти-мажори та невиконані обіцянки. В принципі – це зріз українського політикуму середнього і вищого рівня. Їх девіз: «Якщо вже отримав посаду – витискай на повну». Власне так і зробив наш герой, нині вже тричі депутат Верховної Ради України Андрій Лопушанський.

lopushanskij kompromat new html m7d57add6

Андрій Лопушанський

Історія його успіху абсолютно банальна. За інформацією ЗМІ, в 90-х роках Лопушанський був пов’язаний з лобіюванням інтересів компанії «РосУкрЕнерго», яка відома своїми оборудками, що завдавали шкоди українському бюджету на мільярди гривень. Працювала ця компанія, і Лопушанський, в інтересах дуже сумнівних міжнародних кіл, до яких відносять легендарного Семена Могилевича. В офіційній біографії Лопушанського вказано: 1990-2005 р.р. – підприємець. А вже в 2006 році він вперше проходить у парламент за списками «Нашої України». Дивна ситуація? А от, і ні.

За ті 15 років, що молодий підприємець Лопушанський був у «бізнесі», він зумів наростити корисні зв’язки – стати кумом тодішнього голови «Нафтогазу» Олексія Івченко, якого у народі називали «Льоша-мерседес», через пристрасть до дорогих автомобілів, і якого пов’язують з екс-прем’єром Павлом Лазаренком. І з того часу, як кажуть, «поперло».

Кумівство наше все

Після застілля і кумівства, Івченко відразу лобіює призначення свого, тепер майже родича Лопушанського, першим заступником у «Нафтогазі». І тандем розпочинає швидкими темпами викачувати державні фінанси у свої кишені.

lopushanskij kompromat new html 6c9c2b9b

Куми – Олексій Івченко та Андрій Лопушанський

На своїй посаді Андрій Лопушанський запам’ятався тим, що наполегливо переконував українців у перевагах присутності на вітчизняному ринку постачальника російського газу – компанії «РосУкрЕнерго», в чиїх саме інтересах вона працювали, ми писали вище.

Діяльність Лопушанського в період його роботи в «Нафтогазі» була неодноразово предметом розслідування Генпрокуратури. Його підозрювали в ряді епізодів зловживання службовими повноваженнями в корисливих цілях, а також у причетності до міжнародних злочинних схем з відмивання коштів, отриманих незаконним шляхом. Та як бачимо, він зумів викрутитися.

Дев’ять років поспіль Лопушанський був першим заступником голови правління НАК «Нафтогаз України» (а з 2010 перебував у декретній відпустці для догляду за дитиною). та нарешті його звільнили з посади «у зв’язку з нез’явленням на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд». Хоча він і судився за поновлення, та марно.

Потім тандем кумів Лопушанський-Івченко успішно роздерибанили «Єврогазбанк», кинувши людей на сотні мільйонів гривень.

«Складний» шлях у політику

Вперше Лопушанський стає нардепом від «Нашої України» у 2006 році, при цьому ще рахується на роботі в «Нафтогазі» і отримує чималеньку зарплату. Тому й не дивно, що він ще захотів зайти в Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки у Верховній Раді.

У 2012 році, як мажоритарник у 125-му окрузі він програв вибори кандидату від об’єднаної опозиції Андрієві Тягнибоку.

У 2014 році знову ж таки став депутатом Верховної Ради та головою підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та політики газопостачання Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. А вже у 2019 році – Лопушанський нардеп від партії «Європейська Солідарність». Цього разу він знову там де ділять гроші – стає заступником голови Комітету з питань бюджету.

Журналісти видання «Слово і Діло» проаналізували діяльність народного обранця-перебіжчика Андрія Лопушанського. Як виявилось, він банальний популіст. Наобіцяв людям «золоті гори», а виконав лиш 2% своїх передвиборчих обіцянок. Більше того, під час балотування у 2019 році Андрій Лопушанський за даними Громадянської мережі «ОПОРА» займався підкупом виборців.

За інформацією «Центру протидії корупції», Андрій Лопушанський свого часу виступив проти очищення Вищої ради правосуддя. Це орган, який мав би карати негідних суддів, а насправді захищає покидьків в мантіях. Також, він разом із колегами допоміг провалити екологічний закон, спрямований на кардинальне зменшення промислових викидів. Як це прийнято у Європі. На радість олігархам, в тому числі завдяки таким як Лопушанський, заводи олігархів можуть і надалі труїти українців.

lopushanskij kompromat new html m7118b586

У 2020 році за свої заслуги перед партією Лопушанський отримав місце в списку «ЄС» на виборах у Київраду для свого 21-річного сина. Але той не пройшов.

lopushanskij kompromat new html 57292cfa

Мародер з мандатом

Якщо на депутатському фронті у Лопушанського «успіхи» не дуже, то на фронті особистого збагачення все навпаки. За нашим героєм-негідником протягом усього його політичного життя тягнеться шлейф рейдерства, мародерства, фінансових махінацій, незаконних оборудок та скандалів. Звісно, особисто він намагається не «відсвічувати», усе реєструється на його довірених людей. Наприклад, на Бельченко Владислава Володимировича зареєстровані транспортні засоби, якими користується депутат, а також записані його фірми. Частину майна Лопушанський тримає на своїй коханці – Романишин Анні-Марії.

Стежить за усім і керує від імені Лопушанського Зануда Валентина. Близькі з його оточення люди називають її «правою рукою» нардепа. Вона вже багато років бере участь в усіх оборудках і абсолютно обізнана у всіх справах.

lopushanskij kompromat new html m134a0340

Андрій Лопушанський, Валентина Зануда та Андрій Юрків в «Женеві»

Саме Валентина Зануда допомогла Лопушанському створити цілу мережу різних фірм, які забезпечують чималі фінансові апетити депутата, його сім’ї, коханки та найближчих соратників. Наприклад, (ТОВ «КОНДИТЕРСЬКИЙ ДІМ ВВ», ТОВ «ЛАЯР СІТІ», ТОВ «ВІЛІК БУД», ТОВ «САН СІСТЕМ», ТОВ «СВІТ ПЛЮС», ТОВ «ДОБРОМИЛЬ-КИЇВ», ТОВ «РОЯЛ ЯХТІНГ РЕНТАЛ КРУЇЗ», ТОВ «ППП ЕКОЕНЕРГО», ТОВ «УКРХІМРЕСУРС», ТОВ «РОЯЛ РІСТОРАНТЕ ГРУП», ТОВ «ХИРІВ-РЕНТ-ІНВЕСТ», ГО «ТОВАРИСТВО ІНВАЛІДІВ ПРОМІНЬ ЖИТТЯ», ТОВ «СПІЛЬНЕ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО ЕКВАТОР» та ще десятки інших, які задіяні в тіньових схемах по відмиванню і розкраданню коштів, в тому числі державних.

Окремої уваги заслуговує зв’язок Лопушанського з Романом Баликіним, людиною, яка була помічником скандально відомого закупками продуктів харчування заступника Міністра оборони України В’ячеслава Шаповалова. І яка неодноразово попадала в поле зору правоохоронців за розкрадання державних коштів, виділених на потреби ЗСУ. Сьогодні, Лопушанський разом із Баликіним, планують і надалі освоювати виділені, вже на реабілітацію дітей і військових, бюджетні кошти, а саме проводити їх через санаторій «Женева», який і належить Лопушанському.

Ось ще кілька загальновідомих прикладів зловживань депутатом:

У 2014 році розгорівся великий скандал через звільнення співробітників санаторію «Женева» в Трускавці (один з бізнесів Лопушанського). Без попередження були звільнені 40 осіб. Уже колишні співробітники були звинувачені в недостачі 360 000 гривень в касі. Що цікаво, саме цю суму в цілому Лопушанський повинен був сплатити своєму персоналу в якості зарплат.

У 2020 році «Міжнародна компанія з управління нерухомістю», підконтрольна депутату Андрію Лопушанському, вкрала у законного власника – фінансової компанії «Горизонт», належне їй майно, саме готельно-розважальний комплекс «Роял Конгрес Готель», загальною площею 18 600 кв. м., що розташований у столиці по вулиці Молодогвардійська 32, (нині вул. В. Сікевича).

lopushanskij kompromat new html 9812aaf

Вже під час повномасштабної війни, Лопушанський теж неодноразово потрапляв у скандали. В травні 2022 року з того ж санаторію «Женева», що в Трускавці та яким володіє нардеп Лопушанський, без попередження виселили переселенців. Люди тоді організували акцію протесту, зазначаючи, що їх просто викинули на вулицю за вказівкою власника.

У вересні того ж року, використовуючи неодноразово «обкатані» схеми рейдерства, через свою людину – директора ТОВ «Дорога до життя» Василя Мойсеєнка і «тітушок» з охоронної фірми «PITBULL SECURITY», Лопушанський захоплює склади з гуманітаркою на мільйони гривень, яка належить Всеукраїнському Благодійному Фонду «Миру і Добра». Ці приміщення, до речі, теж знаходяться за адресою Молодогвардійська 32, (нині вул. В. Сікевича), там де й захоплений ним раніше готельно-розважальний комплекс «Роял Конгрес Готель». Заблокувавши можливість потрапити на склади законним власникам, рейдери вкрали частину гуманітарки, частину знищили, а продукти харчування, які призначалися людям з деокупованих територій, зіпсувалися. Власне за повідомленнями ЗМІ, інша частина майна на тих складах це – спецобладнання і амуніція для ДСНС та саперів, медобладнання для 30 лікарень, допомога для реабілітаційного центру.

Тільки вдумайтесь у ці факти. Під час війни, коли кожен простий українець допомагає чим може, а в цей час практично в серці столиці, народний депутат разом із поплічниками займається мародерством.

Представники Фонду неодноразово заявляли про злочини, які скоюються проти Фонду людьми Лопушанського. Проте, правоохоронці й влада не поспішають реагувати на беззаконня. А все через те, стверджують джерела в правоохоронних органах, що у депутата-мародера всюди свої люди, серед яких і його племінник Директор Львівського територіального управління НАБУ Тарас Лопушанський. Вони є «прикриттям» злочинних оборудок депутата, а за це мають гарний бонус від народного обранця.

lopushanskij kompromat new html 34ad0de2

Розграбована гуманітарка людьми Лопушанського

Тож як бачимо, роботи хлопцям після Перемоги над окупантом, вистачатиме й в тилу. Необхідно буде вичистити всю ту нечисть із провладних кабінетів, яка десятиліттями грабувала країну, будувала собі палаци та закордонні резиденції.