рус   укр

Соц мережі

Обдурили тисячу українців: СБУ викрила російську фінансову піраміду

Обдурили тисячу українців: СБУ викрила російську фінансову піраміду

Служба безпеки викрила в Україні російську фінансову піраміду на майже 40 мільйонів доларів. Шахрайську схему замаскували під псевдоінвестиційний проект Life is good і навіть намагалися відкрити офіс в Києві, повідомив прес-центр СБУ.

Організатори “піраміди” пропонували своїм клієнтам стати інвесторами і переказати гроші на рахунок компанії, яка нібито допомагає “промножувати” капіталовкладення.

Зловмисники отримали майже 40 мільйонів доларів, обдуривши при цьому понад тисячу осіб.

“Для користування “послугою” шахраї розробили власний веб-ресурс з обліковими записами потенційних “інвесторів”. Ділки обіцяли “вкладникам” стабільні прибутки у вигляді “дивідендів” від інвестування в акції перспективних підприємств світового рівня”, – йдеться у повідомленні.

Шахраї також “гарантували” своїм клієнтам “бонуси” у разі залучення до проекту нових учасників.

Виручені від інвесторів гроші ділки акумулювали на власні криптогаманці та банківські рахунки. За даними слідства, до організації схеми причетні понад 10 осіб. Найбільше – це громадяни Росії.

Спочатку “проект” діяв лише на території РФ, але після 2017 року його поступово намагалися реалізувати в Україні через широко поширювану рекламну кампанію в інтернеті та відкриття офісу в Києві.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну організатори “піраміди” хотіли приховати свою причетність до неї. Для цього налагодили механізм залучення віртуальних активів через мережу обмінних пунктів криптовалюти на всій території України.

Під час обшуків у київському офісі і за адресами проживання фігурантів виявлено комп’ютери, мобільні телефони, бухгалтерію та чернові записи з доказами протиправної діяльності; сувенірну і рекламну продукцію, яку ділки використовували для залучення “інвесторів”.

Наразі одному з топ-менеджерів “інвестпроекту” повідомлено про підозру у шахрайстві.

“Антикорупційна правда”