рус   укр

Соц мережі

Одеські актори Леонід Барац та Ростислав Хаїт продовжують вести бізнес в Росії

Одеські актори Леонід Барац та Ростислав Хаїт продовжують вести бізнес в Росії

Уродженці Одеси, актори театру «Квартет И» Леонід Барац та Ростислав Хаїт не тільки не засуджують військову агресію Російської Федерації стосовно України, але й фінансують її продовження через свої бізнес-проекти.

У лютому 2023 року в прокат вийшла їх кінолента «О чём говорят мужчины. Простые удовольствия», яка вже зібрала 251 млн рублів. З цих коштів фінансується подальша окупація України.

Про це редакція 368.media  дізналася, проаналізувавши публічні реєстри країни-окупанта.

Мовчазна підтримка окупантів

Разом з початком повномаштабної війни Барац та Хаїт обмежилися короткими повідомленнями про те, що вони за мир та злагоду. Більш ці події вони ніяк не коментували. Але позицію акторів з Одеси дуже влучно передають їх заяви у ранішніх інтерв’ю.

У 2016 році в спілкуванні з журналістом російського порталу meduza Хаїт зробив ряд важливих заяв щодо України та росії. Наприклад, він заявив, що в країні-окупанті кращий рівень життя, а в Україні — громадянська війна.

Журналіст: Украинцы сейчас обижаются на слова, что это с Россией одна страна…

Хаїт: Очень по-разному. В той же Одессе пять лет назад о таком и разговора не было. Когда начался Крым, я думаю, было 70 на 30 в пользу того, чтобы в Россию вернуться. Общество каким-то образом расслоилось….. Если сравнивать, что происходит в Украине и в России, так лучше пусть будет то, что в России. Притом что чисто эмоционально мне нравится больше, как в Украине, но по факту, по уровню жизни, конечно, лучше в России.

Щодо Бараца, то його у 2018 році інтерв’ю телеканалу «Дождь» було не менш приголомшливим.  Актор тоді заявляв, що не може говорити про Україну, бо хоче й надалі їздити до родичів в Одесу.

Барац: Я был абсолютно за «Майдан», но, как оказалось, умные люди учитывали все вводные и всё, что, значит, происходит и в нашей стране, и как наша страна к этому отнесется, и внутри Украины, и что там, значит, в итоге произойдет. В итоге произошло разное, как ты понимаешь, и сейчас я выхожу на скользкий лед. Про Россию, как ни странно, я могу говорить сейчас больше, чем про Украину, потому что просто я боюсь сейчас вот произносить какие-то слова, потому что мне хочется ездить в Одессу.

Українців та росіян Барац тоді вважав абсолютними браттями та сестрами.  Він, як і Хаїт, в бесідах із журналістами називає росії своєю країною.  З цього робимо висновок, що обидва актори мають подвійне громадянство. Це дозволяє їм в’їжджати в Україну по вітчизняним документам.

Бізнес по-російськи

Актори Леонід Барац та Ростислав Хаїт зареєстровані як індивідуальні підприємці у реєстрі федеральної податкової служби рф. Там вказується, що одесити мають громадянство країни-агресора.

З 1998 року «Квартет И» знаходиться у Москві в ДК ім. Зуєва. Хаїт та Барац разом з іншими членами трупи проводять концерти та виступи. Одесити є співзасновниками наступних російських компаній:

ООО «Киностудия Стрела»
ООО «Кинокомпания Стрела» (ліквідована 9 січня 2023)
ООО «Театр Квартет И»
Наприклад, згідно з  даними податкової служби, у 2021 році «Квартет И» сплатив 9,35 млн рублів у бюджет країни-окупанта, а кіностудія — ще 2,75 млн рублів. У тому ж році вони виконували державний підряд від «Авиакомпания России», що входить до структури Аєрофлоту. Нагадаємо, що війна проти України фінансується саме з коштів платників податків.

Родинні зв’язки

У Леоніда Бараца від російської акторки Ганни Касаткіної є двоє доньок: Ліза та Єва. Перша більшість частину часу проводить в Ізраїлі та підтримує збройну боротьбу України. Має навіть розділ сторіс в Інстаграм з назвою «Па-russia». Щодо Єви, то остання навіть не коментує військовий конфлікт.  Натомість їздить по росії та Європі, насолоджуючись життям.

   

 

Батько Бараца Григорій наразі є директором скандального ГО «Всесвітній клуб одеситів», котрий підтримував грошима письменників та поетів, що вихваляли агресію рф проти України. Мова йшла про так звану премію Бабеля. На підставі розслідувань одеських ЗМІ міська рада припинила співробітництво з громадською організацією у липні минулого року.

Щодо батька Хаїта Валерія, то він зайняв більш обережну позицію — на словах не підтримує вторгнення та критикує владу рф.

Редакція звертається до СБУ з проханням перевірити діяльність одеських акторів у росії з фінансування збройної агресії проти України, а також можливий бізнес родин Бараца та Хаїта на території нашої Батьківщини. На підставі даних СБУ, Рада національної безпеки та оборони може включити діячів культури у санкційні списки та заборонити їм в’їзд до України.

“Антикорупційна правда”