рус   укр

Соц мережі

Постачав техніку до рф: екснардеп Григорій Дашутін – досі на волі й має прибутковий бізнес у Києві?

Постачав техніку до рф: екснардеп Григорій Дашутін – досі на волі й має прибутковий бізнес у Києві?

Забезпечував армію рф технікою і запчастинами, але може вийти сухим з води? Минуло чотири місяці з тих пір, як правоохоронці викрили колишнього нардепа Григорія Дашутіна на співпраці з рф. Але скандальний бізнесмен-політик досі не лише не за гратами, а ще й продовжує користуватись усіма благами та заробляти на оренді нерухомості. І все це – попри начебто арешт активів Дашутіна на мільярд гривень.

Докладніше діяльність і джерела “пасивного доходу” проросійського екснардепа Григорія Дашутіна дослідив журналіст “СтопКору” Артем Ребров.

Григорій Дашутін – український бізнесмен і колишній парламентар. Він двічі обирався до ВРУ, працював головою підкомітету Верховної Ради з питань екології, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій та першим заступником голови комітету ВР у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. Входив до складу фракцій Соцпартії, ПППУ, “Воля народу”, “Трудова Україна” тощо.

Спільно з дружиною Раїсою, сином Артемом та дочкою Вікторією Дашутін володіє численними компаніями у сферах нерухомості, виробництва електроенергії та приладобудування. Основним активом групи компаній сім’ї є концерн “Нікмас” – багатопрофільна інжинірингова інноваційно-промислова компанія, що об’єднує низку підприємств, які займаються виробництвом обладнання для промисловості та енергетики, запасних частин до нього та обслуговування цієї техніки.

Російські зв’язки Дашутіна розслідує ДБР.

Відомо, що концерн “Нікмас” Григорія Дашутіна почав забезпечувати держпідприємства рф високоефективним та енергоощадним обладнанням з початком війни на Донбасі у 2014 році. Ідеться про надання комплектуючих для ВПК та об’єктів критичної інфраструктури росії щонайменше на 190 млн грн. Але тільки майже за рік після початку повномасштабного вторгнення ДБР нарешті зацікавилося діяльністю концерна.

Концерн екснардепа викрили на постачанні комплектуючих для ВПК рф

У ході проведення слідчих дій на виробництві та в офісах концерну ДБР арештувало майно на 1 мільярд гривень та, що найцікавіше, вилучило в одного з керівників заводу та його дружини паспорти громадян рф. Ймовірно, йдеться про Григорія Дашутіна та його дружину Раїсу“, – зазначає Артем Ребров.

Як стало відомо “СтопКору”, Дашутін наразі намагається оскаржити рішення суду про те, що все арештоване майно вартістю 1 млрд гривень з його концерну передали в АРМА.

Але навіть попри арешт, він продовжує користуватись майном та отримуватт заробіток зі свого бізнесу.

Знімальна група “СтопКору” відвідала 4-поверховий будинок сім’ї Дашутіних на столичному Печерську. Журналісти приїхали особисто поспілкуватися з екснардепом або його дружиною, але двері відкрила прибиральниця цього будинку та повідомила, що вдома нікого немає.

Маєток родини Дашутіних на столичному Печерську

А вже наступного дня репортери помітили два дороговартісних авто, які виїхали з території будинку Дашутіна. За кермом “Лексуса” сиділа дружина екснардепа Раїса, а в “Мерседесі” – ймовірно, водій Дашутіна. За інформацією власних джерел “СтопКору”, ці машини були арештовані разом з усім майном концерну і мали б перебувати на спеціальному штрафмайданчику.

Журналісти зафіксували автівки, що виїжджали з будинку Дашутіних

Але і це ще не все: як виявилось, підсанкційний політик продовжує отримувати пасивний дохід з вельми прибуткового бізнесу.

Серед списку арештованого майна увагу журналістів також привернув бізнес-парк “Домініон”. За даними інформаційно-аналітичної системи Opendatabot, офіційно співзасновниками ТОВ “Домініон Бізнес парк” значаться ТОВ “ДА4”, Ганна Галицька, Тетяна Власенко, Павло Жарков, Світлана Веремєєва. Однак кінцевими бенефіціарними власниками є родина Дашутіних.

Бенефіціарами БЦ Dominion business park у Києві є родина екснардепа Дашутіна

З огляду на інформацію з сайту “368 медіа” стало відомо, що у 2011 році будівництво “Домініона” визнали незаконним. Вищий адміністративний суд України визнав правомірним накладення штрафу Державною інспекцією архітектури та містобудування України на суму 450,6 тисячі гривень за недостовірні відомості у поданих деклараціях та самовільну експлуатацію об’єкта.

Наразі майно бізнес-парку “Домініон” перебуває в арешті за клопотаннями ДБР. Аби дізнатися, чи функціонує зараз бізнес-парк, ми знайшли офіційний сайт “Домініона”. На головній сторінці сайту немає нічого цікавого, крім трьох, майже непомітних, посилань: офіси, склади, квартири. Якщо детально вивчити кожен з розділів, то можна зрозуміти, що в цьому бізнес-парку, попри арешт майна, здаються приміщення. А якщо приміщення продовжують здавати в оренду – значить, вони продовжують отримувати за це гроші“, – коментує Артем Ребров.

Але на який рахунок надходять кошти? Адже рахунки Дашутіна мали б бути заблокованими.

Аби з’ясувати це, команда “СтопКору” влаштувала журналістський експеримент і зв’язалась із контактними номерами бізнес-парку “Домініон” під виглядом потенційних орендарів.

Журналісти зафіксували автівки, що виїжджали з будинку Дашутіних

З’ясувалось, що орендодавцем є ТОВ “ДБП Ріал Естейт” власником якого є… також Григорій Дашутін. Тобто за допомогою дуже простої схеми екснардеп продовжує безперешкодно отримувати дохід, який забезпечує йому комфортне життя.

“Антикорупційна правда”