рус   укр

Соц мережі

У Харкові посадовці мерії вкрали 3 млн гривень на афері з безпілотниками

У Харкові посадовці мерії вкрали 3 млн гривень на афері з безпілотниками

Заступнику директора одного з департаментів Харківської міської ради та приватному підприємцю висунули підозри за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК).

За даними слідства, «схема» полягала у тому, що приватний підприємець мав виступити розробником пакетів програмного забезпечення для комплексу безпілотників. Посадовиця мерії мала їх придбати для Харкова. Проте програма для БПЛА існувала тільки на папері, а жодного безпілотника на балансі Харківської міської ради немає.

Надалі підприємець склав лист та відправив на адресу міськради щодо можливості розробки комплексу на базі БПЛА типу «літак» для моніторингу території загальною площею до 2000 кв. км та відповідний кошторис до нього.

Посадовиця, достовірно знаючи, що закупівля програмного забезпечення для БПЛА не є складовою завдань та заходів, передбачених міською програмою, та його фінансування не передбачене бюджетом міста на 2022 рік, вирішила замаскувати свої дії шляхом підміни понять та внесла до календарного плану сім окремих заходів із закупівлі програмного забезпечення по типу «Впровадження інноваційних проєктів в м. Харкові». Крім того, про допомогу українським військовим у придбанні програм для бойових БПЛА також мова не йшла.

Для цього у листопаді-грудні 2022 року підозрювані уклали низку договорів між міськрадою та ФОП, штучно «підтягнувши» їх нібито під виконання міської цільової програми інноваційної діяльності. Ці договори минулоріч були повністю профінансовані з харківського бюджету на загальну суму понад 3 млн гривень. Гроші вони розподілили між собою.

“Антикорупційна правда”