рус   укр

Соц мережі

У Києві та області викрили масштабну схему корупції у військкоматах

У Києві та області викрили масштабну схему корупції у військкоматах

Правоохоронці заблокували безпрецедентно масштабну схему ухилення від мобілізації. В ній були залучені посадовці дев’яти військкоматів переважно з Києва та області, керівниця військово-лікарської Макарівського району Київщини та спільники з інших областей країни. Про це повідомляє ДБР.

Організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію, проте зберіг необхідні зв’язки. Під його контролем інші учасники злочинної організації вносили завідомо недостовірні дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я. До «пакету» документів входили підроблені довідки ВЛК, оформлені без проходження військовозобов’язаними встановленої процедури. Учасники угруповання надавали «клієнтам» поради, вказівки щодо місць, порядку та способу перетину державного кордону України.

Більшість документів оформлялося через один із районний ТЦК та СП київської області, але до схеми було залучено представників ще щонайменше з сьоми київських районних військкоматів та одного на Закарпатті.

За наявною інформацією, фігуранти допомагали «вирішувати питання» й в багатьох інших регіонах України.

Організатор чітко продумав структуру злочинного угруповання. Одна частина відповідала за «рекрутинг» клієнтів, інша за незаконне оформлення документів. Представники обох «гілок» для конспірації між собою не перетиналися.

За попередніми даними слідства за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 епізодів отримання грошей. Вартість «послуги» складала від 6 до 10 тисяч доларів з однієї особи в залежності від стартового пакета документів. Клієнтами були як вчорашні студенти, так і банкіри з дорослими синами.

Наразі організатору та шести особам з його «найближчого оточення» повідомлено про підозри за різними частинами ст. 255 та ст. 332 КК. Також буде перевірено правдивість зняття з обліку чоловіків призовного віку у цих ТЦК та у разі виявлення фальсифікацій буде вирішуватись питання щодо відновлення установчих даних ухилянтів у Електронному реєстрі військовозобов’язаних.

“Антикорупційна правда”