рус   укр

Соц мережі

Брат заступника керівника ОП Ігор Смирнов купив елітне майно з великою знижкою

Брат заступника керівника ОП Ігор Смирнов купив елітне майно з великою знижкою

Брат заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова Ігор у 2022 році купив майно за ціною, значно нижчою за ринкову, загальною сумою чверть мільйона доларів. Брати не змогли дати однозначну відповідь, звідки взялися гроші на купівлю і чому ціни занижені. Про це йдеться в розслідуванні журналіста Української правди Михайла Ткача Big brother is Офісу президента, опублікованому в середу, 15 лютого.

“Брат Андрія Смирнова Ігор Смирнов минулого року придбав апартаменти в елітній новобудові у Львові, земельну ділянку в Карпатах, паркомісце у Києві, а ще Volkswagen Multivan, BMW і мотоцикл”, – йдеться в матеріалі.

Крім того, брат керівника ОП купив апартаменти площею 100 квадратних метрів у житловому комплексі Авалон-37 за 1 162 807 грн, тоді як ринкова вартість такого житла коливається в межах 6 млн грн.

Видання зазначає, що Авалон-37 міг бути пов’язаний із тютюновим бізнесменом Григорієм Козоловським. Однак останній запевняє, що не має до нього жодного стосунку. Сам Андрій Смирнов заперечує будь-який зв’язок із бізнесменом. За його словами, ніяких стосунків він з ним не має.

Ще одне придбання Смирнова – 10 соток землі у закарпатському селі Поляна біля гірськолижної траси. Брат керівника ОП купив усі 10 соток за 10 600 грн, хоча одна сотка може сягати за вартістю трьох тисяч доларів.

Серед минулорічних придбань Смирнова також авто Volkswagen Multivan, BMW і мотоцикл. Їхня приблизна загальна вартість становить 125 тис. доларів.

Смирнови в коментарях журналісту не змогли однозначно пояснити, де брат керівника ОП взяв гроші на придбання.

Андрій Смирнов стверджує, що його брат позичав гроші на купівлю, частину грошей позичив саме він. Свої доходи Ігор Смирнов пояснює також тим, що зараз займається перепродажем машин, це йому подобається, також це для нього це додатковий дохід.

З іншого боку, Андрій Смирнов каже, що його брат ніде офіційно не працює, але мав намір оформитися як ФОП, відкрити автомийку і далі, можливо, навіть СТО.

У матеріалі сказано, що цьому може бути два пояснення. Перше: для того, щоб обійти сплату податків, вартість цих об’єктів було занижено лише на папері, у документах, і брат Смирнова десь і в когось взяв потрібні кошти, або ж ці знижки випливають з виконання заступником керівника ОП Андрієм Смирновим своїх посадових і не дуже обов’язків. Друге пояснення: Андрій Смирнов у такий спосіб легалізує кошти, одержані у тіньовий спосіб.

Андрій Смирнов на своїй сторінці у Facebook відреагував на розслідування, звинувативши Михайла Ткача у тому, що записи з поясненням придбань були оприлюднені з купюрами. Смирнов запідозрив журналіста в “кооперації” з Андрієм Портновим, проросійським діячем, який був першим заступником глави АП при Вікторі Януковичі.

Смирнов у своєму дописі не конкретизував, звідки у брата керівника ОП взялися витрачені кошти.

“Антикорупційна правда”